شخصیت شناسی گروه خونی B

گروه خونی B احتمالاً جالب ترین نوع در میان چهار گروه خونی است. چون هم افراد زیادی این گروه خونی را ندارند و هم تعداد آنها قاره به قاره متفاوت است. آمریکا کمترین تجمع گروه خونی B را در سراسر جهان دارد و فقط 10 درصد آمریکایی ها دارای گروه خون B هستند.

فقط گروه خونی AB است که نسبت به گروه B جمعیت کمتری دارد. در این شرایط آیا فکر می کنید گروه خونی B با چنین حوزه کوچکی، گروه ناچیزی است که احساس می کند در اقلیت قرار گرفته و در میان اکثریت گروه های A و O که مجموعاً 86 درصد جمعیت را تشکیل می دهند محاصره شده است؟ کاملاً بر عکس، اگرچه شاید تعداد آنان اندک باشد، اما نادیده گرفتن افراد گروه خونی B غیر ممکن است.

شما هر گروه خونی A – B – O و AB باشید، مظهر آن هستید. اگر گروه خونی B هستید، همه اندام شما، B است. آزمایشی از یک موی بدن شما نشان می دهد که چه گروه خونی دارید. بر اساس پژوهش ها و فرمول بندی های انجام شده، تحلیل شخصیت گروه خون، راه حل زیست شیمیایی جالبی را به دست می دهد که با آن می توان رازهای شخصیت ها را بر ملا نمود. در ادامه شما می توانید با شخصیت گروه خونی B بطور کامل آشنا شوید.

اشخاص گروه خونی B قید و بند را تحمل نمی کنند و به سختی، تشریفات را به کار می برند. آنها دوست دارند مستقیم سر اصل مطلب بروند و غالباً روند پیچیدگی های ظریف ساختار اجتماعی را نادیده می گیرند. همه ما تجربه کرده ایم که وقتی در صفی ایستاده ایم تا وارد سالن مسابقه ورزشی یا نمایشی شویم، ناگهان کسی که هرگز زحمت ایستادن در صف را به خود نمی دهد، شروع به پیدا کردن راهی برای گذر از میان نرده ها، بالا رفتن از درخت یا حتی پریدن از روی بقیه ی گروه مطیع می کند. احتمال دارد که او شخصی با گروه خونی B باشد. اهمیت ندادن او به حق و قوانین، جالب ترین جنبه منفی او و آن توانایی چشمگیری است که در به وجود آوردن راه و رسم تازه دارد.

گروه خونی B حاوی بالاترین میزان انعطاف پذیری در همه شرایط است. این گروه خونی کارآگاهان برجسته ای به وجود می آورد. هرکول پوآرو (Hercule Poirot)، شرلوک هولمز (Sherlock Holmes) و الیوت نس (Eliot Ness) همگی مثالی از گروه خونی B هستند. آنها ذهن دقیقی دارند که مطالب شگفت انگیز را می پروراند و از راه های غیر عادی، تحولی در تجسس ایجاد کردند و هر یک از این کارآگاهان برجسته در انطباق با قانون، مشکلات بزرگی داشتند.

فرد گروه خونی B، درست بر عکس گروه بندی های ساختاری، از هیچ چیز بیشتر از آن بیزار نیست که با روالی بی روح، مافوقی کوته فکر که فاقد قوه تخیل است، یا با شغلی ملال آور محدود شود.

مشکل با گروه خونی B آن است که خلاقیت و استعداد ایشان عملاً بی حد و حصر است. در واقع، آنان از نوآوری بیش از حد رنج می برند. خلاقیت آنان خودجوش است. شخص گروه B به خاطر همین استعداد ذاتی، که حس بررسی آزاد و توانایی خودبخودی است، پاسخ مسائل را پیش از هر کس دیگری می فهمد.

تیزهوش و خلاق بودن تا این اندازه، موهبتی به هم آمیخته است، اما روی دیگر سکه، آن بخشی از گروه خونی B است که از محدود شدن، نظم پذیرفتن و کنترل شدن به هر طریقی سر باز می زند. نقطه ضعف شخصیت گروه خونی B، امتناع لجوجانه برای تطابق با معیارهایی است که ظاهراً هر فرد دیگری آن را بدیهی می پندارد. آدمی با خون B وقتی با چنین قوانینی روبرو می شود، وحشت زده و ظاهراً در برابر قدرت به شدت خشمگین می شود. به همین دلیل، شخصیت گروه خونی B، بازیکن خیلی بدی است؛ توصیه می شود از موقعیت های گروهی دور بماند.

انتظار نداشته باشید افراد زیادی با گروه B بیابید که شغلی دائمی در ارتش داشته باشند، البته به جزء هنگام جنگ که ناگهان به صورت فرماندهانی خلاق ظاهر می شوند. از شخصیت استادان مسلم ارتش، همچون ناپلئون بناپارت (Napoleon Bonaparte)، مارشال رومل (Marshall Rommel)، داگلاس مک آرتور (Douglas MacArthur)، جرج پتن (George Patton)، ژولیوس سزار (Julius Caesar) و ژنرال جیاپ (General Giap) متعجب نخواهیم شد که در میدان های نبرد حرکات برجسته ای نشان دادند و همگی اعضای گروه خونی B بودند.

در حقیقت تعداد زیاد قهرمانان برجسته ارتشی که آدم هایی با گروه خونی B هستند، اشاره به این دارد که چیزی بیشتر از مهارت تاکتیکی و سرعت انتقال در گروه خونی B وجود دارد. ارتقاء یافتن به چنین موقعیت بارزی، نیاز به علاقه و اعتماد به نفس در توانایی های رهبری هم دارد. مسلماً افراد این گروه خونی، برتری خویشتن را باور دارند و درباره صحت و اعتبار عقاید خویش بی اندازه مطمئن هستند. اندیشه بی قرار و انعطاف پذیر آنان، نتایج سریع و مستقیمی به بار می آورد. بدیهی است که اعتقاد آنان به خویشتن و عملکرد منظم بدون آشفتگی ایشان راه را به دیگران نشان می دهد.

قدرت افکار و خلاقیت آنان، گروه خونی B را شخصیتی به غایت با اراده و استوار می کند. نیروی تمرکز ایشان چشمگیر است و چنان می توانند تا حد شگفت آوری توجه خویش را روی موضوع یا مسئله خاصی متمرکز کنند که هیچ گروه خونی دیگری نمی تواند آن را تکرار کند. انتظار می رود افراد گروه خونی B در زمینه های بسیار دقیق علمی که افکار عمیق فراوانی می طلبد، تسلط داشته باشد. فیلسوفانی چون اسپینوزا (Spinoza)، امانوئل کانت (Immanuel Kant) و هنری برگسون (Henri Bergson) همگی گروه خونی B بودند.

آدم های گروه خونی B به راحتی افراد را می رنجانند. توانایی ایشان در تمرکز بر یک موضوع غالباً موجب می شود تا دیگران را نادیده بگیرند. این همان علامت حواس پرتی دیرین پروفسورها است. افراد این گروه خونی چون با قدرت متمرکز یک موضوع هستند، مثلاً فرمول جدیدی در ساختار کریستال فیزیک یا مراسم ازدواج و یا قطعه باریکی از چمن در حیاط، نسبت به سایر موضوعات بی قید و بی توجه می شوند. اگر دور و بَر کسی از گروه B زندگی می کنید، خود را در وضعیتی می یابید که باید اجاق را خاموش کنید و در ورودی را ببندید، چون هیچکس دیگری در خانه او نیست. اظهار این مطلب که ذهن ایشان در جای دیگری است، کمترین چیزی است که می توان گفت. اشخاص گروه B آن طور که به نظر دیگران می رسد، به آسانی مجذوب افکار و در مکان گم می شوند.

اندیشه عمیق و مهارت های دقیق تجزیه و تحلیل، همزمان با نشانه های نیروی عقلانی برتر، بارها خود رنجشی را برای شخص گروه خونی B موجب می شود. ایشان چنان از دانش و آگاهی خود مطمئن هستند که به راحتی می توانند سلطه جو و آزار دهنده شوند. دوست دارند اشتباهات افرادی که در اطراف شان هستند را یادآوری کنند و اغلب به دخالت در کار دیگران عادت می کنند.

امتیاز بسیار جالبی که گروه خونی B بیشتر از همه از آن لذت می برد، آن است که همیشه آسان گیر و متکبر است. هر چند ابتدا ممکن است منزوی باشد. اما راه هایی می یابد تا با مردم دست دوستی دهد. فرد گروه B بدون توجه به مقام اجتماعی، واقعاً می تواند با هر کسی دوستی کند. با این همه، دوست شدن با گروه خونی B از آنچه در ظاهر به نظر می رسد، بسیار دشوارتر است. برای توافق با دوستان نامتعارف گروه B خود، مهم است به خاطر داشته باشید که باید با ایشان صادق و صریح باشید، زیرا او می تواند کمترین نیرنگ را در دیگران ببیند و نادرستی را در دوستان تحمل نمی کند. دوست گروه B را باید با نشان دادن توجهی که به چشم نمی آید، تسلیم کرد.

آدمی با گروه خونی B دوست دارد درباره سرگرمی مورد علاقه اش بحث کند یا به مجموعه ای از اشیاء نایاب فخر بفروشد. وقتی در حضور چنین شخصی هستید، اینکه چگونه به دعوت وی واکنش نشان دهید، چطور نگاه کنید و گوش نمایید، آینده روابط شما با این شخص خاص گروه خونی B را معلوم می کند.

اگر بیش از حد به آن مجموعه علاقه مند شوید و شروع به بیان داستان های خودتان درباره تجربیات یا مجموعه شخصی کنید، وی خود را به نشنیدن می زند. بهترین راه برای رابطه برقرار کردن با فرد گروه B که سر صحبت را با شما باز کرده است، گوش سپردن به او و دقیق عمل کردن است و اینکه نشان دهید به راستی او و آنچه را به شما نشان می دهد تحسین می کنید. این عالی ترین روند صحبت با اکثر افراد گروه B است، فقط اگر بازی را درست اجرا نکنید، شخص گروه خونی B احساس می کند که شما با او رقابت می کنید و نتیجه آن چیزی جز ناهماهنگی روابط تان نخواهد بود.

چنانچه موفق شوید تا با شخصیت بی ثبات گروه B دست دوستی دهید، در می یابید که روابط تان ارزشمند، اما ناپایدار است. افراد گروه خونی B به دلیل نیازشان به استقلال و اهمیت ندادن به موضوعات تشریفاتی، می توانند با صداقت و صراحت خود ضربه روحی ایجاد کنند.

وقتی موضوع غذا مطرح می شود، خوش شانس هستید که برای شام به خانه شخص گروه B دعوت شوید. گروه خونی B از بهترین آشپزهای دور و بَرتان و نیز بهترین آشپزهای رستوران ها هستند. بدیهی است که اگر معده شما روابط تان را هدایت می کند، فکر بدی نیست که با شخص گروه B ازدواج کنید که در این صورت تا وقتی عشق دوام یابد از غذاهای خانگی چشمگیر خاطر جمع خواهید بود.

یکی از جالب ترین جنبه های اشخاص گروه B بی اعتنایی آشکار آنان به ظواهر است. این نکته در مورد سرآشپزهای برجسته به همان اندازه درست است که درباره ی طراحان و هنرمندانی که به این گروه خونی تعلق دارند. آنان نگران بدست آوردن املاک و مستغلات نیستند و فقط به راحتی و رضایت فکر می کنند. دوست دارند فضای خانه هایشان مفید و غالباً انباشته یا بهتر بگوییم تلنبار شده باشد، از خروارها لوازمی که روی هم ریخته است.

فرد گروه B به مبلمان گران قیمت یا داشتن تعداد زیادی اثاث پُر زرق و برق برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران اهمیت نمی دهد. او می خواهد مکان راحتی داشته باشد در میان وسائلی که از کار کردن و بازی کردن با آنها هر چند که بی ربط هم باشند، لذت ببرد. آنها بدون توجه به اینکه چقدر زندگی شان به هم ریخته می شود، دوست دارند انبوهی از اطلاعات تلنبار کنند. ایشان اشیاء را برای ارزش معنوی و نه به خاطر ارزش مادی شان گرامی می دارند. این همان خصلتی است که فرد گروه B را از سایر گروه های خونی متمایز می کند.

ویژگی دیگر ایشان آن است که همیشه بی نظمی های دائمی و وقت نشناسی خویش را آسان می گیرند. آنها نمی توانند قرار ملاقات تعیین کنند. ذهن آنان یا متمرکز است و یا مثل دیوانه ها چرخ می زند لذا فراموش می کنند به کجا می روند و جذب کار یا کششی بی اهمیت می شوند که ممکن است روی دهد. انتظار نداشته باشید که افراد گروه B، نگهبان بانک یا مسئول حضور و غیاب خوبی باشند.

شخص گروه B می تواند ناگهان ناراحت شود و آن وقت خطرناک است، اما این حالات عمیق نمی شوند و راه آرام کردن بدترین حالات او، زمان است. اگر او در اولین لحظات ناسازگاری، شما را از بین نبرد، احتمالاً به محض اینکه موضوع دیگری توجه او را جلب کند، همه مطلب را فراموش می کند. به دلیل توانایی ایشان در خلاصی یافتن نسبتاً سریع از بدخلقی ها، فرد گروه B که می تواند ناگهان کشتار کند، تحمل کینه ورزی را ندارد.

وقتی این افراد دچار ضربه روحی، مثل صدمه ای عاطفی، ضرری در اقتصاد شخصی یا شکست در کار می شوند، بلافاصله و با هیجانی شَدید واکنش نشان می دهند، اما به آسانی بهبود می یابند. گذشت زمان و سایر موضوعاتی که در آن فاصله زمانی، توجه آنان را منحرف و به خود جلب می کند، به افراد گروه B کمک می کند با سرعتی شگفت آور بر بدترین مصیبت غلبه کنند. کلید درک این جنبه شخصیتی گروه B آن است که ایشان همواره تحت تاثیر گذشته نزدیک اند و هر آنچه دورتر باشد، فراموش می کنند. در نتیجه، یادشان می رود دشمن آشتی ناپذیر کسی هست که همواره با ایشان در جنگ است، چون وقتی در مجلسی با او روبرو می شوند، گفت و شنود مطبوعی را آغاز می کنند و وقتی دشمن حساب شان را می رسد، دوباره منقلب می شوند و دست کم برای مدتی به یاد می آورند که با این شخص اختلاف داشته اند.

توانایی فرد گروه B در بهبود یافتن از ضربه روحی موجب می شود تا اعضای این گروه خونی کمتر از همه مستعد خودکشی باشند. وقتی اوضاع ناآرام است، آنها به دلیل قدرت پذیرش تجارب منفی درباره نیازهای کنونی یا آتی فکر می کنند. اگر حس کنند که ترک و رها شده اند، نسبت به آنها حسادت می شود یا برای خود افسوس بخورند، خطرناک ترین افراد می شوند.

آنها حیوانات را دوست دارند، اما به خاطر مسئولیت خیلی زیاد در نگهداری از آنها قابل اعتماد نیستند. ایشان چنان در همه موارد خودجوش و علاقه مند هستند که نیرنگ مایه نگرانی شان نمی شود. هیچ مهارتی در تقلب، مخفی کردن اشتباهات یا همراهی در توطئه کس دیگری ندارند و وقتی دروغ می گویند، به راحتی لو می روند.

یکی از موارد عجیب درباره گروه خونی B آن است که به دلیل جهان وطن بودن و وسعت دید، ارزش های اخلاقی واحدی ندارند که برای همه شرایط به کار بندند. بر این اساس انعطاف پذیری که در افکار خویش نشان می دهند در اخلاق شان هم آشکار می شود. اشخاص گروه خونی B از نهایت صداقت تا بی شرمی در نوسان هستند. شما فردی را با گروه خونی B نمی یابید که دروغ مصلحت آمیز بگوید.

انعطاف پذیری کلمه ای کلیدی برای توصیف بیشتر ویژگی های گروه خونی B است و وقتی نوبت به تغییرات اجتماعی یا تلاش های گروهی و شغل می رسد، صفت بارز این افراد این است که در توانایی هایشان مردد هستند.

در هر گروهی برای افکار و نقشه های برنامه ریزی شده به دنبال افراد گروه خونی B باشید، هر چند از آنان انتظار نداشته باشید که برای اجرای نقشه بتوانند گروه را سازمان دهی کنند. اگر به شخصی با گروه B شغل های یکنواخت ملال آور واگذار گردد، به رابطی ضعیف مبدل می شود. آنان بهتر است درست در کنار شخص اول به عنوان کارشناس، یا کاملاً تنها، آزاد، مستقل و غیر قابل پیش بینی باشند.

آدم های گروه خونی B به خاطر قوه درک بالای خود، توان انجام چندین کار همزمان را دارند. دوست دارند فیلم های مستند، علمی و برنامه های آموزنده و اخبار تلویزیون را تماشا کنند. ایشان همچنین در مورد پدیده های فراروانشناسی بیشتر حساس می باشند. مطالعه ای در ژاپن نشان داد که افراد گروه خونی B سه برابر بیشتر از سایر گروه ها دوست دارند ارواح را ببینند یا با اشباحی خارق العاده روبرو شوند که صداهای اسرارآمیز ایجاد می کنند. این حالت موجب می شود تا آنها کاملاً مناسب کار شعبده بازی یا حتی روانپزشکی باشند. این مشاغل مستقل بودن را در پی دارد که موقعیت ایده آل برای گروه خونی B است. سایر مشاغلی که به نظر می رسد توجه گروه بیشتری از افراد این گروه خونی را جلب می کند در زمینه های خلاقانه است. طراحان، روزنامه نگاران، مجریان برنامه های تلویزیونی، کارگردانان صحنه و سینما و آرایشگران در بیشتر مواقع از گروه خونی B هستند. همه این حرفه ها امکان می دهد تا مقدار زیادی استقلال، تصمیم گیری و خلاقیت پدید آید.

جالب آن است که در میان موفق ترین گلف بازان جهان تعداد زیادی گروه خونی B وجود دارد. ورزش به تمرکز و برنامه ریزی زیاد احتیاج دارد، ویژگی هایی که به راحتی در افراد گروه خونی B هست. از میان افرادی که با این گروه خون به امتیازات بالایی در زمین گلف دست یافته اند، می توان از جک نیکلاوس (Jack Nicklaus) و قهرمانان ژاپنی جومبو ازاکی (Jumbo Ozaki) و ایسائو آاوکی (Isao Aoki) نام برد.

چون افراد گروه خونی B با موقعیت شغلی خود احساس نزدیکی نمی کنند اغلب، تغییر شغل می دهند. لذا توصیه می شود مشاغلی خارج از سرگرمی های محبوب و پیشین خود بدست آورند. بدین ترتیب هرگز مجبور نمی شوند شغل خود را رها کنند و دوباره ادامه دهند.

یکی از امتیازات این عدم وابستگی برای گروه خونی B، آن است که از سایر گروه ها جوان تر می ماند.

اشخاص گروه خونی B خوش خواب هستند و به بی خواب ها رشک (حسادت) می برند. آنها می توانند هر وقت و هر جایی بخوابند و دوست ندارند که بیدارشان کنند. مستعد ابتلا به بیماری های روده ای و مشکلات فشار خون هستند.

انعطاف پذیری و عدم وابستگی گروه خونی B در زندگی عشقی و روابط ایشان هم ادامه می یابد. این حالت هیجان آور و عذاب دهنده همزمان، برای کسی ثابت می شود که می کوشد فرد گروه B را ملزم کند و در خانه نگه دارد. وقتی آدم های گروه خونی B عاشق می شوند، حقیقتاً دل می بندند و برای عشق خود، از همه چیز دست بر می دارند. زنان گروه خونی B صاف و ساده، آزاد، بی نظم و خوش خلق هستند، هر چند دوست ندارند تملق کسی را بگویند که به او عشق می ورزند. از روابط عمیق انسانی لذت می برند، اما رابطه ای نامطلوب را (پیش از آنکه دیگری حتی بفهمد آنها رفته اند) به پایان می رسانند و کار بعدی که انجام می دهند آن است که دوباره سریعاً عاشق می شوند.

یک خصلت جالب زنان گروه خونی B در روابط شخصی شان آن است که می خواهند تمام وقت کاملاً نزدیک شریک زندگی خود باشند، مرتب تلفن می کنند، کنترل می کنند و برای دیدن او به محل کارش می روند.

اجازه دهید ویژگی های غالب افراد گروه خون B را خلاصه کنیم. ببینیم به راستی خصوصیات بارزی که ایشان را از سایر گروه ها متمایز می کند چه است.

ویژگی ها و کاستی های گروه خونی B

مثبت

منفی

مستقل

قابل کنترل نیست.

با استعداد

بی ثبات

انعطاف پذیر است.

بی مسئولیت

می تواند تمرکز کند.

حواس پرت و فراموش کار می شود.

ضد تشکیلات و تشریفات

نامنظم

سالم با عمری طولانی

تنها و بی مبالات است.

رو راست و صمیمی

نمی تواند اطاعت یا پیروی کند.

کارشناسی برجسته

تنبل

واقع بین

دمدمی مزاج و کج خلق و سلطه جو است.

حساس با شفقت، فهمیده

طاقت دیگران را ندارد.

کارآمد و مملو از ایده است.

دوباره و دوباره لطمه می بیند.

به راحتی از ضربه روحی بهبود می یابد.

خودخواه و نامرتب می شود.

پُر تب و تاب، جدی و مبتکر است.

وقت نشناسی دائمی دارد.

علائق گوناگون دارد.

مشکل آفرین، بی شرم

بی ریا و صمیمی و صادق است.

نسبت به دیگران بی ملاحظه است.

غریزه بقاء نیرومندی دارد.

به سرعت به خشونت می گراید.

پُر شور و منطقی است و جدی می اندیشد.

گاهی عاطفی می شود.

تصمیم گیرنده ای با شمی قوی است.

توانایی در تفویض وظایف یا سازمان دهی ندارد.

سخنگویی توانا و ترغیب کننده عموم است.

دستورات را اجرا نمی کند.

ماجراجویی عشقی دارد.

به راحتی بی وفایی می کند.

در زمان حال زندگی می کند.

گذشته دور را فراموش می کند.

خوش خواب است.

از خواب برخاستن برای او دشوار است.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «شخصیت شناسی گروه خونی B»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب شخصیت گروه های خونی، نوشته ی توشیتاکا نومی و الکساندر بشر و ترجمه گیله گل بهروزان از انتشارات نقش و نگار، منتشر شده در 1393 با شابک 9-47-7002-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا