چکیده کتاب کیمیاگر

تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

کتاب کیمیاگر (The Alchemist)، نوشته پائولو کوئلیو (Paulo Coelho) در سال ۱۹۹۳ منتشر شده است و توضیح می دهد که انسان خیلی راحت آرزوهایش را رها می کند، در حالی که هستی همیشه آماده است که به انسان کمک کند تا به آرزوهایش برسد.

کیمیاگر بر اساس داستانی از هزار و یک شب نوشته شده است و به صورت زیر شروع می شود.

سانتیاگو یک چوپان است که به گله اش علاقه زیادی دارد. هر چند که می داند گوسفندان طبیعت محدودی دارند و فقط به دنبال آب و غذا هستند و هیچ وقت سرشان را کمی بالاتر نمی گیرند تا سرسبزی طبیعت یا لحظه زیبای غروب آفتاب را تماشا و تحسین کنند. والدین سانتیاگو همواره برای داشتن عادی ترین چیزها در زندگی سخت تلاش کرده اند و به همین دلیل آرزوهایشان را فراموش کرده اند. آنها در شهر زیبای اندولُس زندگی می کنند، مکانی که توریست های زیادی را به خاطر دهکده های زیبا و تپه های سرسبزش جذب می کند اما برای خانواده سانتیاگو هیچ جذابیتی ندارد.

سانتیاگو سواد خواندن دارد و می خواهد به نقاط مختلف دنیا سفر کند. یک روز که برای فروش تعدادی از گوسفندانش به شهر رفته بود با یک زن و مرد کولی مواجه شد. آنها کمی با هم حرف زدند و در خلال این صحبت ها، زن و مرد کولی به سانتیاگو گفتند که همیشه به دنبال سرنوشت خودش باشد و محل زندگی اش را ترک کند. زن کولی به او گفت که به دیدن اهرام مصر برود تا یک گنج بزرگ را در آنجا پیدا کند.

در ادامه شما می توانید خلاصه کتاب کیمیاگر را مطالعه نمایید.

چکیده کتاب ها ویژه مشترکان کتابخانه است. همین الان شما هم مشترک شوید و ادامه این چکیده کتاب را مطالعه نمایید.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط