کوچکترین استخوان بدن چیست؟

کوچکترین استخوان بدن استخوان رکابی نامیده می شود. این استخوان در گوش میانی قرار دارد و بخشی از سیستمی است که پیام های صوتی را به مغز می برد. طول استخوان رکابی 3 میلیمتر و به اندازه یک دانه برنج است.

پایه استخوان رکابی متصل به پرده ای است که پنجره بیضی نامیده می شود و به گوش درونی منتهی می گردد. استخوان رکابی به دو استخوان خیلی کوچک دیگر یعنی چکشی و سندانی متصل است. مجموع این سه استخوان به پرده گوش متصل شده است. جایی که صداها قبل از اینکه به صورت پیام های عصبی به مغز فرستاده شوند در آنها جمع می شوند.

گوش عضو بسیار مهمی برای حفظ تعادل است. بدون حس تعادل، نمی توانیم بدن را ثابت نگه داریم و وقتی سعی می کنیم خود را به حرکت درآوریم تلو تلو می خوریم و می افتیم.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «کوچکترین استخوان بدن چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا