دستگاه تحریک کننده عصب داخل گوش به افراد در یادگیری زبان جدید کمک می کند

با پیشرفت فناوری و سهولت برقراری ارتباطات، جهان هر روز بیشتر به دهکده ای کوچک شبیه می شود. هرچه به سمت پیوستگی پیش می رویم یادگیری زبان ها و فرهنگ های مختلف اهمیت و ضرورت بیشتری پیدا می کنند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، در یک روش جدید، دانشمندان با کمک تحریک اعصاب گوش، نتایج مثبت و قابل ملاحظه ای در یادگیری زبان جدید بدست آورده اند.

در این روش با کمک یک دستگاه و تحریک عصب اصلی منتهی به مغز، به افراد کمک می کند تا صداهای ناآشنا را با یک زبان جدید بیاموزند. در این روش، دستگاه مورد استفاده بدون نیاز به عمل جراحی و کاشت در گوش، با استفاده از الکترودی شبیه گوش بخشی از عصب واگ را تحریک می کند و نتایج حاصل از این تحقیق نشان داده است که در صورت هماهنگی تحریک عصب با ارائه صداهای گفتاری زبان جدید، یادگیری در افراد تقویت می شود.

در آزمایشات اولیه این تحقیق طبقه بندی لحن ها در زبان جدید بطور متوسط تا 13 درصد و عملکرد اجرا تا 2 برابر سریع تر شد. به گفته دانشمندان این روش نه تنها می تواند توانایی یادگیری صداهای گفتاری غیر بومی را افزایش دهد بلکه ممکن است توانایی یادگیری تولید را هم تقویت کند.

منابع

خبر علمی «دستگاه تحریک کننده عصب داخل گوش به افراد در یادگیری زبان جدید کمک می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به NewScientist و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا