دانشمندان متغیر ژنتیکی مرتبط با ریسک پذیری را شناسایی کردند

آیا از شرکت در کسب و کارهای مخاطره آمیز فرار می کنید یا احتیاط را کنار می گذارید و دنبال آن می روید؟ جواب شما هرچه که هست، به DNAتان مربوط می شود.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، دانشمندان طی تحقیقات جدید، بیش از 100 متغیر ژنتیکی مرتبط با ریسک پذیری را یافته اند. متغیرهای ژنتیکی که به آستانه ریسک پذیری افراد (معیاری از گزارش دهی خود افراد درباره تمایل آنها به ریسک کردن) مربوط می شوند، با رفتارهایی مانند افزایش سرعت، مصرف دخانیات یا شرکت در سرمایه گذاری های خطرناک همراه است.

همچنین برخی عوامل ژنتیکی تاثیر مشترکی روی آستانه ریسک پذیری افراد و چندین ویژگی شخصیتی و عصب شناسی آنها مانند بیش فعالی، شخصیت دوقطبی و اسکیزوفرنی می گذارند. اگرچه تاثیر هر کدام از این 124 متغیر به تنهایی بسیار کوچک است. اما ترکیب آنها نتیجه فوق العاده ای را به دنبال دارد.

انتظار می رود که این کشف در مطالعات اجتماعی سودمند واقع شود. به عنوان مثال می توان بررسی کرد که عوامل ژنتیکی چگونه با متغیرهای محیطی وارد تقابل شده و بر ریسک پذیری و رفتارهای خطرناک افراد تاثیر می گذارند؛ اگرچه اعداد بدست آمده در این آزمایش نمی توانند ضامن دقیق و مشخص برای تعیین میزان ریسک پذیری افراد باشند.

منابع

خبر علمی «دانشمندان متغیر ژنتیکی مرتبط با ریسک پذیری را شناسایی کردند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به UPI و مجله موفقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا