طرز تهیه رولت کیک بستنی

مواد لازم جهت تهیه رولت کیک بستنی:

  • وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
  • پودر کاکائو: یک قاشق مرباخوری
  • بستنی: 400 الی 450 گرم
  • تخم مرغ: 5 عدد
  • شکر: 5 قاشق غذاخوری
  • آرد: 5 قاشق غذاخوری
  • شکلات – خامه – پسته – بستنی – میوه – شربت غلیظ: به میزان لازم برای تزئین

طرز تهیه

قبل از هر کار فر را روشن کنید.
چون نوع کیک اسفنجی است برای راحت تر جدا شدن کیک، کف سینی فر را کاغذ آغشته به روغن انداخته و روی آن آرد بپاشید.

سفیده و زرده تخم مرغ را با دقت از هم جدا کنید. بهتر است که دانه دانه جدا کنید تا با هم مخلوط نشوند. اگر زرده در داخل سفیده باقی بماند، خوب پف نمی کند و کیک، اسفنجی و پفکی نمی شود. سفیده را با همزن برقی ابتدا با دور کُند و بعد با دور تند آنقدر بزنید که پنبه ای شده و از همزن نریزد.

شکر، وانیل و زرده تخم مرغ را هم با همزن خوب بزنید تا کش دار و به رنگ روشن در آید، سپس آن را روی سفیده بریزید و به آرامی مخلوط کنید تا پف آن نخوابد (زیاد هم نزنید). آرد الک شده را در دو الی سه مرتبه اضافه و باز هم به آرامی هم بزنید. مایه را روی کاغذ روغنی به شکل مستطیل و به ضخامت یک سانتیمتر پهن کنید. سینی را روی پنجره وسط فر با حرارت 180 سانتیگراد و به مدت 30 دقیقه بگذارید. (بهتر است که در دقایق آخر از پشت شیشه فر نگاهی به کیک انداخته و کیک را بررسی کنید ممکن است ضخامت کیک، این زمان پخت داده شده را تغییر دهد و برای پخت نیاز به مدت زمان کمتر یا بیشتری داشته باشد.)

سینی را از فر درآورده و برای اینکه دست تان نسوزد روی یک حوله مرطوب همراه با کاغذ رول کنید و در حین رول کردن کاغذ را جدا کنید و با همان کاغذ در اطراف رول در یخچال بگذارید تا زمانی که سرد شود. کیک را از یخچال در آورده و روی کیک، بستنی بریزید. کیک و بستنی را با هم رول کرده و در فریزر بگذارید.

آخرین مرحله تزئین کیک است. با استفاده از یک لایه بستنی از نوع و رنگی غیر از بستنی که داخل رول است سطح رول را بپوشانید یا با شکلات آب کرده یا خامه هر نوع تزئینی که دوست دارید رول را زیبا تزئین کنید. هنگام برش بهتر است کارد را با آب خیس کنید و ابتدا دو سر رول را که کمی نامنظم است برش داده و سپس رول را به قطعات یکسان برش دهید.

با این رول، بسته به ضخامت برش ها، 8 الی 10 قطعه کیک و بستنی آماده می شود.

منابع

مقاله آموزشی «طرز تهیه رولت کیک بستنی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا