مصرف کولین قبل از تولد و کاهش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی

با مصرف مکمل کولین در دوران بارداری می توان از ابتلای کودک به بیماری اسکیزوفرنی در آینده پیشگیری نمود. کولین یک ماده مغذی حیاتی و مشابه ویتامین B بوده که در ماهیچه، ماهی، مغزها و تخم مرغ یافت می شود. در برخی متون از کولین به عنوان شبه ویتامین B نام برده شده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، بر اساس تحقیقات، استفاده از مکمل کولین در سه ماهه دوم و سوم بارداری و همچنین اوایل دوران نوزادی، موجب کاهش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی می شود.

کولین دارای نقش های متعددی در بدن است از جمله بهبود و پیشگیری از بیماری های کبدی مانند هپاتیت مزمن، سیروز کبدی، افسردگی، فقدان حافظه، بیماری آلزایمر، دمانس یا زوال عقل و حملات صرع.

مطالعه اخیر که در دپارتمان روانپزشکی دانشگاه پزشکی کلرادو انجام شد، نشان داد که میان ابتلا به اسکیزوفرنی و ژن ها ارتباط وجود دارد و اقدامات پیشگیرانه در مورد این بیماری برای همه افراد موثر است. مصرف مکمل کولین در طی دوران بارداری عملکرد ادراکی و شناختی کودکان را بهبود می بخشد.

زنان باردار سالم شرکت کننده در این مطالعه، صبح ها 3600 میلیگرم فسفاتیدیل کولین و بعد از ظهرها 2700 میلیگرم از این ماده را دریافت نمودند. پس از زایمان نیز به نوزادان این زنان روزانه 100 میلیگرم کولین داده شد. نتایج نشان داد در افرادی که قبل از تولد (از طریق مادر) و پس از آن در ابتدای نوزادی، کولین دریافت کرده بودند، علائم اسکیزوفرنی بویژه واکنش به توهمات شنیداری به میزان قابل ملاحظه ای مهار شد.

توهمات شنیداری شایع ترین نوع توهم در بیماران اسکیزوفرنیک می باشد و به صورت یک یا چند صدا یا به شکل جملات و عبارات مختلف شنیده می شود. گاهی به صورت تکرار شونده و گاهی به صورت موسیقی یا صداهای عجیب و غریب درک می گردد.

منابع

خبر علمی «مصرف کولین قبل از تولد و کاهش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به NCBI، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا