پیک نیک لاک پشت ها

آورده اند که یک روز خانواده ی لاک پشت ها تصمیم گرفتند به پیک نیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد کُند عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشان آماده شوند!

در نهایت، خانواده ی لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان بود که بالاخره پیدایش کردند. به مدت شش ماه محوطه را تمیز کردند، و سبد پیک نیک را باز کردند و مقدمات را مهیا ساختند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند!

پیک نیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه ی آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوان ترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد. لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گرچه او سریع ترین لاک پشت بین لاک پشت های کُند بود! او قبول کرد که به یک شرط برود؛ اینکه هیچکس تا وقتی او برنگشته چیزی نخورد. خانواده قبول کردند و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.

سه سال گذشت و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال … شش سال … سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگر نمی توانست به گرسنگی ادامه بدهد. او اعلام کرد که قصد دارد غذا بخورد و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد. در این هنگام، لاک پشت کوچولو ناگهان فریادکنان از پشت یک درخت بیرون پرید: «دیدید! می دانستم که منتظر نمی مانید. من هم حالا نمی روم نمک بیاورم!»

بعضی از ما زندگی مان را صرف انتظار کشیدن می کنیم که آیا دیگران به تعهداتی که از آنها انتظار داریم عمل می کنند یا نه. آنقدر نگران کارهایی که دیگران انجام می دهند هستیم که خودمان عملاً هیچ کاری انجام نمی دهیم.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «پیک نیک لاک پشت ها»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر 1391 با شابک 1-531-418-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا