ما در زندگی دو انتخاب داریم

ما در زندگی دو انتخاب داریم تا به آنجایی که شایسته ما است برسیم یا به چیزی کمتر از آن دست یابیم.

می توانیم انتخاب کنیم تا کمتر از ظرفیت ها و قابلیت هایمان فعالیت نماییم، درآمد کمی داشته باشیم، کمتر بخوانیم، کمتر فکر و تلاش کنیم و همچنین نظم و انضباط کمتری داشته باشیم. اینها گزینه هایی هستند که می توانند ما را به یک زندگی پوچ برسانند؛ انتخاب هایی که به جای یک زندگی شگفت انگیز، به تشویش و اضطراب همیشگی منتهی می شوند.

اما انتخاب دوم این است که با تمام توان و ظرفیت خود کار کنیم تا به همه آنچه می خواهیم، برسیم. هر قدر می توانیم به دست بیاوریم، تا حد امکان آنچه را که داریم، ببخشیم، قسمت کنیم، تلاش نماییم و تا جایی که ممکن است به موفقیت برسیم. درست مانند یک درخت، ارزش دارد که ما خودمان را به بالا و اطراف بکشانیم و از حداکثر قابلیت هایی که داریم، بهره ببریم؛ پس چرا هر کاری را که می توانیم، انجام ندهیم، از تک تک لحظه ها استفاده نکنیم و بهترین انسانی که می توانیم، نباشیم؟

هدف نهایی زندگی ما باید این باشد که تا جایی که استعدادها و توانایی های ما اجازه می دهند، چیزی را خلق کنیم. اگر به کمتر از آنچه از دستمان بر می آید بسنده کنیم، در این تعهد ارزشمند شکست خورده ایم.

در صورتی که نتایج ما کمتر از قابلیت هایمان باشد، باید تلاش کنیم به بالاتر از آن دست یابیم. بزرگترین پاداش ها همواره برای افرادی است که برای خودشان ارزش بیشتری قائل هستند.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «ما در زندگی دو انتخاب داریم»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا