فرانسیس آرنولد برنده جایزه نوبل شیمی سال 2018، مقاله خود را پس گرفت

فرانسیس آرنولد یکی از برندگان جایزه نوبل شیمی سال 2018 به دلیل اشتباهات محاسباتی که در پژوهش هایش صورت گرفته بود، در حساب شخصی خود در توئیتر عذرخواهی کرد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، فرانسیس آرنولد (Frances Arnold) پژوهشگر فرانسوی که موفق به دریافت جایزه نوبل شیمی در سال 2018 شده بود، در توئیتر خود اعلام کرد که نتایج آزمایش او تکرارپذیر نیست.

او که به دلیل پژوهشی در مورد آنزیم ها به همراه دو دانشمند دیگر موفق به دریافت جایزه نوبل شده بود، حرف خود را درباره پژوهش هایش پس گرفت و اعلام کرد علیرغم تصورش، آزمایش هایی که بعد از دریافت جایزه نوبل انجام داده، او را به نتیجه یکسانی نرسانده است.

آرنولد در توئیتر خود نوشت: «ناراحتم که باید در نخستین توئیت کاری خود در سال 2020 اعلام کنم که ما حرف خود در مقاله ای که سال پیش در مورد تولید آنزیم ها منتشر شد، پس می گیریم. این بررسی تکرارپذیر نبود. شاید اعتراف به این موضوع برای من ناراحت کننده باشد، اما مهم است که آن را اعلام کنم. من هنگام ارسال این مقاله، کمی گرفتار بودم و نتوانستم کار خود را به خوبی انجام دهم.»

توئیت این دانشمند با واکنش های مختلف کاربران فضای مجازی مواجه شده است.

منابع

خبر علمی «فرانسیس آرنولد برنده جایزه نوبل شیمی سال 2018، مقاله خود را پس گرفت» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به BBC و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا