فرانسیس آرنولد برنده جایزه نوبل شیمی سال ۲۰۱۸، مقاله خود را پس گرفت

تبلیغات

فرانسیس آرنولد یکی از برندگان جایزه نوبل شیمی سال ۲۰۱۸ به دلیل اشتباهات محاسباتی که در پژوهش هایش صورت گرفته بود، در حساب شخصی خود در توئیتر عذرخواهی کرد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، فرانسیس آرنولد (Frances Arnold) پژوهشگر فرانسوی که موفق به دریافت جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۱۸ شده بود، در توئیتر خود اعلام کرد که نتایج آزمایش او تکرارپذیر نیست.

او که به دلیل پژوهشی در مورد آنزیم ها به همراه دو دانشمند دیگر موفق به دریافت جایزه نوبل شده بود، حرف خود را درباره پژوهش هایش پس گرفت و اعلام کرد علیرغم تصورش، آزمایش هایی که بعد از دریافت جایزه نوبل انجام داده، او را به نتیجه یکسانی نرسانده است.

آرنولد در توئیتر خود نوشت: «ناراحتم که باید در نخستین توئیت کاری خود در سال ۲۰۲۰ اعلام کنم که ما حرف خود در مقاله ای که سال پیش در مورد تولید آنزیم ها منتشر شد، پس می گیریم. این بررسی تکرارپذیر نبود. شاید اعتراف به این موضوع برای من ناراحت کننده باشد، اما مهم است که آن را اعلام کنم. من هنگام ارسال این مقاله، کمی گرفتار بودم و نتوانستم کار خود را به خوبی انجام دهم.»

تبلیغات
انگلیسی را مانند آمریکایی ها صحبت کنید

توئیت این دانشمند با واکنش های مختلف کاربران فضای مجازی مواجه شده است.

منابع

خبر علمی «فرانسیس آرنولد برنده جایزه نوبل شیمی سال ۲۰۱۸، مقاله خود را پس گرفت» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به BBC و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا