برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ چه دستاوردهایی داشتند؟

تبلیغات

بنابر اعلام آکادمی سلطنتی علوم سوئد جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ به آبیجیت بانرجی (Abhijit Banerjee) و استر دوفلو (Esther Duflo) از MIT به همراه میشل کرمر (Michael Kremer) از دانشگاه هاروارد، تعلق گرفت.

در این مقاله شما می توانید با این دستاورد بیشتر آشنا شوید.

اعضاء آکادمی سلطنتی علوم سوئد این سه اقتصاددان را به پاس نقش قابل توجه مطالعات آنها در یافتن عوامل تاثیرگذار بر کاهش فقر جهانی شایسته دریافت جایزه نوبل سال ۲۰۱۹ دانستند. بر پایه اعلامیه این آکادمی علیرغم پیشرفت های چشمگیر کاهش فقر در جهان یکی از مشکلات جامعه بشری است. بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان در فقر به سر می برند. هر ساله حدود ۵ میلیون کودک زیر ۵ سال در اثر بیماری جان خود را از دست می دهند که بیشتر آنها را می توان با درمان های ارزان قیمت نجات داد.

نتایج مطالعات این سه اقتصاددان تاثیر قابل ملاحظه ای بر بهبود و موفقیت سیاست های اعمال شده برای کاهش فقر در جهان داشته است. برندگان جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ تحت تاثیر نظریات آمارتیا سن (Amartya Sen)، اقتصاددان مشهور هندی بوده اند که در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه نوبل اقتصاد بوده است.

تبلیغات
انگلیسی را مانند آمریکایی ها صحبت کنید

آقای بانرجی اقتصاددان هندی الاصل، متولد سال ۱۹۶۱ در شهر کلکته است. او تحصیلات خود را در دو دانشگاه جواهر لعل نهرو و هاروارد انجام داده و در حال حاضر استاد موسسه دانشگاه MIT است.

خانم استر دوفلو که همسر آقای بانرجی نیز هست، متولد سال ۱۹۷۲ در پاریس است. او تحصیلات دانشگاهی خود در رشته اقتصاد را از مدرسه اقتصاد پاریس آغاز کرد ولی اکنون استاد اقتصاد دانشگاه MIT است.

آقای میشل کرمر در سال ۱۹۶۴ در آمریکا به دنیا آمده و تحصیلات خود را نیز در رشته اقتصاد در دانشگاه هاروارد به پایان رسانده و در حال حاضر نیز استاد همین دانشگاه است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «برندگان نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ چه دستاوردهایی داشتند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا گزارش مجله دانشمند، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

تبلیغات
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا