پس انداز قانونمند به روش کتاب ثروتمندترین مرد بابل

سال ها پیش مردی به نام جورج ساموئل کلاسون (George Samuel Clason) کتابی با عنوان ثروتمندترین مرد بابل نوشت. این کتاب بهترین کتاب سال شد و به زبان های مختلف میلیون ها کپی از آن فروخته شد. یک اصل کلی این کتاب دارد: «اول به خودت برس.» یا «اول به خودت حقوق بده.» به این معنا که حداقل 10 درصد درآمدتان را سرمایه گذاری کنید یا آن را پس انداز نمایید.

شما باید در تمام طول زندگی تان اینکار را انجام دهید. 10 درصد از فیش حقوقی یا درآمدتان را در یک حساب جداگانه پس انداز کنید تا کم کم جمع شود. این قانون خیلی ساده است، اما انجام دادن آن به همین راحتی نیست. منظور این است که هر فردی با هر سطح درآمدی، اگر در طول زمان، سرمایه گذاری و پس انداز داشته باشد، می تواند کم کم به یک میلیونر تبدیل شود. اما به شرط آنکه یک اراده قوی نیز برای پیروی و ادامه این قانون ساده داشته باشد.

در این مقاله شما می توانید با روش پس انداز کردن بر اساس کتاب ثروتمندترین مرد بابل آشنا شوید.

دوست دارید که میلیونر باشید؟

پس باید برایش تلاش کنید و از همین حالا هم باید شروع کنید. باید یاد بگیرید که در تمام طول عمرتان مقتصد باشید، حتی برای یک ریال تان هم ارزش قائل باشید. بخصوص در شروع، این کار خیلی مهم است. هر خرج و هزینه ای را یادداشت نمایید و به آن فکر کنید. اگر قرار است که خرج بزرگی انجام دهید، حداقل یک هفته صبر کنید و در مورد آن فکر کنید. هرچه بیشتر در رابطه با یک خرید صبر کنید، هم بهتر می توانید تصمیم بگیرید و هم بهتر می توانید خرید کنید.

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد در زمان بازنشستگی، فقیر باشند، این است که میل شدیدی به خرید کردن دارند، یعنی اگر از چیزی خوش شان بیاید، آن را سریع می خرند. در واقع قربانی قاعده ای با نام پارکینسون می شوند. این قانون می گوید که هزینه ها به اندازه درآمد هستند. حتی ممکن است خرج و هزینه هایتان بیشتر از درآمدتان باشد. در این صورت پیشرفت نمی کنید و هیچ وقت هم قرض هایتان تسویه نمی شود. این قانون را بشکنید. اگر نمی توانید 10 درصد درآمدتان را کنار بگذارید حداقل 1 درصد از حقوق تان را در یک حساب جداگانه نگه دارید و اصلاً به آن دست نزنید. اول هر ماه، حتی قبل از پرداخت قرض هایتان اینکار را انجام دهید.

یاد بگیرید با آن 99 درصد باقیمانده زندگی کنید و به این روند عادت نمایید. وقتی که به این روند عادت کردید بعد 2 درصد از درآمدتان را کنار بگذارید و یاد بگیرید که با 98 درصد باقیمانده زندگی را سپری کنید. همینطور دائماً این کار را انجام دهید و تا 2، 3، 4 و 5 یا هر میزانی که دوست دارید، جلو بروید. در مدت کمتر از یکسال می بینید که توانستید 10 تا 15 درصد از درآمدتان را کنار بگذارید و به راحتی زندگی کنید. موجودی حساب تان هم بیشتر شده است، بدهی تان کمتر می شود و یکی بعد از دیگری تسویه حساب می شوند.

فقط باید تمرین کنید. این قانون روی میلیون ها نفر جواب داده است. همین امروز یک حساب باز کنید و در آن پس انداز کنید. کم یا زیاد فرقی نمی کند، مبلغ مهم نیست فقط اینکار را انجام دهید و اینکار را ادامه دهید. مدام فرصت هایی را که می توانید به این پس انداز اضافه کنید، بقاپید. راجع به امور مالی مطالعه کنید تا یاد بگیرید چگونه می توانید این پول را بیشتر و بیشتر و سرمایه گذاری کنید. مقالات و مجلاتی راجع به پول، پس انداز و سرمایه گذاری مطالعه نمایید و این مطالعات را ادامه دهید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «پس انداز قانونمند به روش کتاب ثروتمندترین مرد بابل»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا