جملات انگیزشی

جملات انگیزشی که در ادامه بیان می شوند، حقایق پیچیده را به روشی ساده بیان می کنند. جملات انگیزشی ما را به یاد لذت های قابل دستیابی می اندازند، اینکه چطور باید روزهایمان را سپری کنیم و اینکه نباید اجازه دهیم رویاهایمان نادیده گرفته شوند.

1) حضورت هدیه ای برای جهان است. تو بی نظیر و بی همتا هستی. زندگی ات می تواند همان باشد که می خواهی. روزها را دریاب و در لحظه زندگی کن.

2) به موهبت هایت اهمیت بده، نه به مشکلاتت. هر مشکلی که در سر راهت قرار بگیرد، با موفقیت آن را برطرف می کنی. جواب های زیادی در درونت وجود دارد. درک کن، جرات داشته باش، قوی باش.

3) خودت را محدود نکن. رویاهای زیادی در انتظارند که به واقعیت تبدیل شوند. تصمیماتی که می گیری خیلی مهم هستند و نباید آنها را به شانس و اقبال بسپاری. به نقطه اوج خودت، هدف و افتخاراتت نائل شو.

4) هیچ چیز بیهوده تر از این نیست که انرژی ات را صرف نگرانی کنی. هرچه بیشتر خودت را درگیر مشکل کنی، آن مشکل سخت تر می شود. مسائل را خیلی جدی نگیر. زندگی ات را با آرامش سپری کن، نه با افسوس.

5) اگر گاهی احساس می کنی هماهنگ و همراه نیستی، به گروه و انجمنی بپیوند. ندای درونی ات را ساکت نکن؛ صدایش را بشنو. با وجود خود و صدای ذهنی ات همراه شو. روحی آزاد داشته باش و بهای آن را نیز بپرداز.

6) درباره ثروتمند شدن فکر کن. ارتباطات دوستانه بی نهایت ارزشمند است، وقت طلا است، سلامتی ثروت است و عشق، گنج. ذهنت را با خاطراتی فوق العاده و شگفت انگیز سرشار کن تا بتوانی هرگاه دچار اندوه می شوی، به آن رجوع کنی.

7) خاطراتی را به ذهن بیاور که تو را با ارزش هایشان ترفیع دهند و با شگفتی شان حفظ کنند. امیدها و آرزوهایی در دل بپروران تا کمکت کنند برای فردا برنامه ریزی کنی.

8) خوشبختی ات را با اشخاصی که در اطرافت هستند، تقسیم کن. اگر در رویاهایت سرمایه گذاری کنی، غیر ممکن است که متضرر شوی. به دیگران لبخند بزن و ببین که صد بار بیشتر به رویت لبخند می زنند. تمام ساعت شبانه روز خود را عاقلانه و خوب سپری کن.

9) جیب هایت را با مهربانی و خوش بینی پُر کن. هیچ چیز در جهان ارزشمندتر از اینها وجود ندارد. این به راستی جالب است که روزی به زندگی گذشته ات نگاه کنی و پی ببری ثروت هایی که بدست آورده ای، هیچ ارتباطی با پول ندارند.

10) اگر عزت نفست تضعیف شده است، در جستجوی کمک باش و خودت را جمع و جور کن. بدترین منتقد خودت نباش؛ بهترین متحد خودت باش، چرا که به زحمتش می ارزد، واقعیت هم همین است.

11) گاهی مهم است که برای کیسه ای طلا تلاش کنی. اما گاهی ضروری است به خودت استراحت بدهی و مطمئن شوی مهم ترین تصمیمی که در روز می گیری، شامل انتخاب رنگی از رنگ های رنگین کمان است.

12) خلاق باش. تو هنرمند هستی. تو کسی هستی که می توانی ابرها را کنار بزنی و خورشید درخشان را آشکار نمایی. تصویر خودت را ترسیم کن، رنگ های خودت را انتخاب کن و هر آنچه را مزاحم حرکت تو در این مسیر می شود، فراموش کن.

13) شیوه ای را در زندگی برای خودت پیدا کن که بهترین کارآیی را دارد. پیشروی با ضرباهنگ گام های کسی دیگر شبیه تظاهر به زندگی کردن است. با اولین گام خسته نشو، بیش از حد هم با دیگری همگام نشو، با قدم ها و حرکت خودت همگام شو.

14) بسیاری از ما برای مسیرهایی که گمان می کنیم زندگی مان باید طی کند، نقشه راه داریم. مهم است که در جهت درست حرکت کنی، اما آنقدر اسیر نگرانی بابت مقصدت نشو که لذت و سرور چشم انداز هر روز جدید را فراموش کنی.

15) به یاد داشته باش که برخی از لذت های پنهان زندگی با گذشتن عجولانه از نقطه الف به نقطه ب یافت نمی شود، بلکه با سرمایه گذاری روی تصاویر ذهنی در طول مسیر بدست می آید.

16) از اینکه قلمروهای ناآشنا را کشف کنی، نترس. اگر در طول مسیر گم شوی، با برخی از جالب ترین کشفیاتی که تاکنون داشته ای روبرو می شوی.

17) از مسیرهایی که قبلاً هرگز نرفته ای یا مسیرهایی که هرگز دوباره فرصت گذر از آن را نخواهی داشت، عبور کن.

18) تمام کارهایی را که می دانی باید انجام دهی، انجام بده. نوادگان مان بابت تلاش ها و پیش بینی ما، لب به تحسین مان خواهند گشود.

19) تو بی نظیری، بی همتایی، یک شاهکاری. پس خوشحال باش و جشن بگیر؛ نگذار بی نظیر بودنت باعث خجالتت شود. کسی به غیر از شکوه و عظمتی که هستی، نباش. هر ستاره ای برای آسمان مهم است.

20) با اطمینان بپذیر که برخی چیزها ممکن است غیر ممکن باشد. اما باید آن را به حیطه ای بیاوری که قابل درک باشند.

21) تاریک ترین لحظات، بهترین زمان برای دیدن ستاره ها هستند. روحیه ات را حفظ کن. متوجه خواهی شد که خوش بینی شادی بخش است. عاقل ترین اشخاص روی زمین افرادی هستند که به جای یادآوری نگرانی های خود، براحتی موهبت هایی را که به آنان داده شده است، به یاد می آورند.

22) تسلیم نشو. اگر خیلی زود از تلاش دست برداری، ممکن است هرگز طعم موفقیت را نچشی. هر روز سعی کن روش های بهتری را امتحان کنی.

23) به هر شکلی که می توانی، امیدها و رویاهایت را دنبال کن. وقتی شور و اشتیاقت زیاد است و وقتی فرصت در مسیرت قرار می گیرد، مانند کشتی ای نباش که در بندر می ماند تا امنیتش به خطر نیفتد. گرفتارِ «شاید … شاید روزی» نشو. اگر می خواهی واقعاً کاری را انجام دهی، با تمام توانت دست بکار شو. شجاع باش و کشتی زندگی ات را روانه دریای رویاهایت کن.

24) برخلاف هر مخلوق دیگری روی زمین، تنها ما می توانیم بدترین ها را تصور کنیم. به جای اینکه به راحتی با واقعیت روبرو شویم، می توانیم کوه هایی ایجاد کنیم که عبور از آنها غیر ممکن است. این روشی نیست که زندگی را بدان گونه سپری کنیم.

25) شاید نیاز داری ماهی قزل آلای خال دار در رودخانه ای خروشان باشی یا یک ماهی تیزرو در دریای گرمسیری. لانه کبوتر برای کبوترها است… نه برای افرادی مثل تو.

26) اجازه نده مشکلات خودت و دیگران، تو را اسیر خود کنند. به اخبار توجه کن، اما خودت را درگیر آن نکن. وقتی روی همه مشکلات تمرکز کنی، مشکلاتت چند برابر جلوه می کنند.

27) مطمئن شو مکانی خصوصی داری که می توانی برای دور شدن از همه مشکلات به آنجا پناه ببری. مکانی آرامش بخش در میان همه گرفتاری ها.

28) بهترین راه کنترل آینده این است که مثل یک نجار عمل کنی. اول، مطمئن شو که کار از پایه و اساس درست است و سپس، فقط به موقع سر کار حاضر شو، هر ابزاری که نیاز داری با خودت بیاور، و شرایط کار را برای خودت مهیا کن. اگر قصد داری کاری انجام دهی، آن را جدی بگیر.

29) با اشخاصی که در قلبت زندگی می کنند، در تماس باش. فرد با محبتی باش که دیگران را جذب خود می کند.

30) جواب ها منتظرند تا به دنبال شان بگردی و پیدایشان کنی.

31) هرگز خیال نکن چیزی بدون تغییر خواهد ماند. تغییرات همیشه در راه هستند، برخی به سوی بهتر شدن و برخی به سوی بدتر شدن. افرادی که این تغییرات را به سوی موفقیت جهت می دهند، در مسیری قرار می گیرند که آن را درک می کنند.

32) هر کسی برنامه ای دارد. شاید اگر آن را به یاد بیاوری، کمک کننده باشد.

33) انتخاب هایی در پیش رو داری که می توانند زندگی ات را تغییر دهند. متاسفانه، هیچ گوی بلورینی نیست که از آینده خبر دهد، اما اندرزی خردمندانه وجود دارد که قرن ها است نیازی به اصلاح نداشته است: «فقط گوش بسپار… با تمام وجودت.»

34) اجازه نده فرصت های زندگی از دستت بروند. چالش های زیادی وجود دارد که می توانی آنها را بیابی. اهداف زیادی هست که ارزش دارد برایشان مبارزه کنی.

35) پیشرفت هایت را گرامی دار. بزرگ باشد یا کوچک، کم باشد یا زیاد، آنها در بهبود این جهان سهمی دارند. نوری کوچک در جایی، نوری درخشان تر در هر جا پدید می آورد. دانه شن می تواند به مروارید تبدیل شود.

36) از سوالات هم به همان اندازه جواب ها لذت ببر. با مضاعف کردن آنچه درست است، نادرستی ها را جبران کن. اصرار نداشته باش هر چیزی قابل پیش بینی باشد. زندگی سرشار از شگفتی ها است، و شگفتی ها سرشار از زندگی هستند.

37) مشکلات مثل فصل ها می آیند و می روند. یک راه حل که باید آن را به خاطر بسپاری این است که گاهی بهتر است به دلیلی درست، کاری نادرست انجام دهی تا اینکه کاری درست را بنا به دلیلی نادرست انجام دهی.

38) راز زندگی این است که از هر آنچه در مسیرت قرار می گیرد، بهترین استفاده را ببری. هر روز را به روزی تازه و جدید تبدیل کن. به جستجوی دانش و آگاهی و تجربه برو.

39) در داستان زندگی ات، بهترین کتابی را که می توانی، بنویس. صفحاتی را به درک و آگاهی و حکایاتی از غلبه یافتن بر سختی ها اختصاص بده. داستانت را با عشق، ماجراجویی ها، شعر و لبخند، پُر کن. هر فصل را به گونه ای بنویس که اوقات خوش تو را منعکس کند. به تعهداتت عمل کن، اما برای استقبال از الهاماتت وقت در نظر بگیر. اگر تمام توان بالقوه ات را بکار بگیری، هرگز مجبور نخواهی بود هیچ گونه ناامیدی و یاسی را به جان بخری.

40) یکی از بی عدالتی های زندگی این است که دیگران درباره ات قضاوت کنند، در حالی که ممکن است خودشان نیز گناهکار باشند. مردم را با ذره بین مورد موشکافی قرار نده.

41) درک کن که هرگز خیلی دیر نیست. کارهای معمولی را به روشی فوق العاده انجام بده. سالم، پُر امید و شادمان باش. زمانی اختصاص بده تا هرچه می خواهی آرزو کنی و حتی برای یک روز هم فراموش نکن که چقدر بی نظیر و بی همتا هستی.

42) برای اینکه به راستی درک کنی موفقیت به چه معنا است، آن را بدست بیاور. به برخی آسانسورها وابسته نباش تا تو را به آنجا ببرد. راحت ترین درس ها برای به یاد آوردن، آنهایی است که به روشی سخت می آموزی. هرچه طبقه ای که می خواهی به آن برسی بالاتر باشد، استفاده از پله ها مهم تر است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «جملات انگیزشی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

‫3 دیدگاه

  1. خیلی خیلی ممنون. همشون را خواندمو، منو از درون بیدارم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا