تاثیرات امواج موبایل بر سلامت انسان

نگرانی‌ها درباره تاثیرات امواج موبایل بر سلامت انسان با رشد بیش از اندازه تعداد دارندگان موبایل بیشتر شده است. این نگرانی‌ها ناشی از امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکروویو هستند که این تلفن‌ها ساطع می‌کنند و برای بدن مضر می‌باشند و در بلندمدت باعث بروز بیماری‌های مختلفی می‌شوند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، آژانس تحقیقات بین المللی سرطان، امواج الکترومغناطیسی موبایل را در گروه «شاید سرطان‌زا» طبقه‌بندی کرده است. طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از موبایل به سرعت قدرت امواج کاهش پیدا می‌کند. به عبارتی اگر بدن شخص استفاده کننده 30 تا 40 سانتیمتر از موبایل فاصله بگیرد مانند زمان ارسال پیام کوتاه و یا استفاده از اینترنت موبایل، به مقدار خیلی زیادی قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی نسبت به زمانی که موبایل نزدیک سر قرار دارد کاهش پیدا می‌کند.

استفاده از هندزفری و فاصله گرفتن بدن از موبایل با کاهش زمان مکالمات و محدود کردن دقایق آن، همچنین استفاده از موبایل در مناطقی که آنتن‌دهی مطلوب است و قدرت امواج کمتر می‌شود، می‌توان قرار گرفتن در معرض امواج را کاهش داد.

نتایج تازه‌ترین پژوهش‌های انجام شده توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا حاکی از آن است که کاربران نباید موبایل خود را در نزدیکی بدن قرار دهند تا مضرات حاصل از تشعشعات آن را به حداقل برسانند. پژوهشگران در تشریح این موضوع بیان کرده‌اند که کاربران هنگام خوابیدن باید موبایل را به اندازه یک متر از خود دورتر بگذارند. یا به هنگام خروج از منزل، آن را در جیب لباس نگذارند بلکه در کیف خود قرار دهند.

استفاده از موبایل در نزدیکی بدن می‌تواند موجب بیماری‌های مختلفی همچون سردرد، رشد و ایجاد تومور در بدن، کاهش یا توقف عملکرد سیستم تولیدمثل در خانم‌ها و آقایان، مشکل حافظه، ریزش مو و یا مشکل در خواب شود. البته لازم به ذکر است که همه این اتفاقات بسیار تدریجی و آهسته در درون بدن اتفاق می‌افتد. به گونه‌ای که هیچکس قادر نیست روند تاثیرات منفی را به وضوح در خود یا دیگران مشاهده کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا