با استخوان های کف دست آشنا شوید

تبلیغات

یک دست از استخوان های مچ، استخوان های کف دست و استخوان های انگشتان تشکیل شده است. در مجموع 27 استخوان در دست انسان وجود دارد. 8 استخوان مچی، مچ را تشکیل می دهند که تقریباً در دو ردیف مرتب شده اند. در ردیف نزدیک به ساعد از سمت انگشت شست، استخوان های زورقی شکل، هلالی، مثلثی و نخودی قرار دارند. در ردیف دوم استخوان های چهار پهلو، ذوزنقه ای، کله مانند و چنگکی قرار دارند.

پنج استخوان دراز، کف دست را می سازند. این استخوان ها انگشت ها و شست را به مچ متصل می کنند. هر یک از چهار انگشت سه بند باریک دارند اما استخوان شست تنها دو بند دارد.

جالب است بدانید ماهیچه ها نمی توانند فشار بدهند، آنها فقط می توانند بکشند. بیشتر اوقات ماهیچه ها در خلاف مسیر یکدیگر به آرامی کشیده می شوند. این کشیدگی ماهیچه ها را محکم نگه داشته و از شل شدن آنها جلوگیری می کند. اگر ورزش کنیم ماهیچه هایمان بزرگتر و قوی تر می شوند. ماهیچه ها بوسیله رشته های محکمی که تاندون نام دارند، به استخوان ها متصل شده اند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «با استخوان های کف دست آشنا شوید»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

تبلیغات
حراج پیراهن مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل در های یو شاپ
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا