المپیک توکیو روباتیک می شود

شرکت ژاپنی تویوتا که اسپانسر مسابقات المپیک توکیو نیز به حساب می آید، مشغول آماده سازی چند روبات برای المپیک 2020 است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، یکی از روبات های به نمایش درآمده، ظاهری با نماد المپیک 2020 و اعضای بدن متحرک دارد. در چشمان روبات نیز تصاویر ستاره و قلب نمایش داده می شود. این روبات نمی تواند حرف بزند و به کندی راه می رود اما به گفته مهندس سازنده آن، مسئولیت های مختلفی مانند نگه داشتن مشعل المپیک بوسیله آهنربا دارد.

علاوه بر آن در این مراسم روبات T-TR1 نیز نمایش داده می شود. انستیتو روباتیک تویوتا در آمریکا این روبات را ساخته تا بعد دیگری از قابلیت های حمل و نقلی شرکت را نشان دهد. این روبات در حقیقت یک نمایشگر متحرک عظیم در ابعاد یک انسان است. این نمایشگر عظیم به افراد کمک می کند بطور مجازی در ورزشگاه و مراسم مختلف حضور داشته باشند. به عنوان مثال ورزشکارانی که نمی توانند در ورزشگاه حضور یابند، با کمک این روبات بطور مجازی در مراسم حضور خواهند داشت.

یکی دیگر از روبات ها که Cue3 نام دارد با استفاده از فناوری های مختلف در حلقه بسکتبال توپ پرتاب می کند و چندی پیش نیز رکوردی را در کتاب گینس ثبت کرد. در کنار این موارد تویوتا روبات هایی ساخته که قادر به جمع آوری اشیا از زمین و همچنین کمک به افراد سالمند و بیمار هستند.

اما آخرین نمونه یک روبات کمک ورزشی شبیه یک ارابه کوچک است که اشیا و لوازم ورزشی مانند نیزه، دیسک یا چکش را از زمین بر می دارد. روبات مذکور هوشمند است و می تواند از موانع و مسیرهای تکراری اجتناب کند.

منابع

خبر علمی «المپیک توکیو روباتیک می شود» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Forbes و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا