دانلود و پخش آنلاین فیلم آرشیو

آرشیو (Archive) یک فیلم علمی – تخیلی انگلیسی محصول سال 2020 است که توسط گوین روتری (Gavin Rothery) در اولین کارگردانی فیلم بلند خود نوشته و کارگردانی شده است. داستان فیلم در سال 2038 اتفاق می افتد و دانشمندی را به نمایش می کشد که تلاش می کند هوش مصنوعی را یک قدم فراتر از انسان ها پیش ببرد و همسرش را از مردگان باز می گرداند.

بازیگران اصلی فیلم تئو جیمز (Theo James)، استیسی مارتین (Stacy Martin)، رونا میترا (Rhona Mitra)، پیتر فردیناندو (Peter Ferdinando) و توبی جونز (Toby Jones) هستند.

داستان فیلم آرشیو

روبات اول اصلاً شباهتی به انسان ندارد. یک جعبه بزرگ است که روی دو پا به آرامی راه می رود و کاری انجام نمی دهد. روبات دوم که J02 نام دارد پیشرفته تر از J01 است. سر او از بدنش مجزا است و دو بازو برای انجام کارها دارد اما او هم شبیه انسان نیست. روی صورتش یک نمایشگر سیاه و یک دوربین دارد. او می تواند راحت تر حرف بزند و حرکت کند اما باز هم کُند جابجا می شود. J02 پویانمایی های قدیمی سیاه و سفید را تماشا می کند و منتظر می شود تا جرج آلمور از ورزش روزانه برگردد تا برای او تعریف کند که دیشب چه خوابی دیده است.

آلمور هر روز در جنگل های برف گرفته و اطراف پایگاه می دود. او این روبات ها را در پایگاه کوهستانی دورافتاده ای ساخته است و می خواهد به ساخت روباتی که کاملاً شبیه انسان ها باشد نزدیک شود. دو روباتی که ساخته است مونث هستند و با وجود ظاهر کاملاً مکانیکی، واکنش های انسانی دارند. J02 خواب ماشینی سواری می بیند و J01 در انتظار برگشتن آلمور ساعت ها در سرما و زیر باران بیرون ساختمان می ایستد. آلمور آنها را دو خواهر خطاب می کند و در کارگاه اصلی پایگاه، روبات سوم را می سازد.

J03 با جعبه و چراغ ساخته نشده است. بدن او شبیه انسان است اما آلمور تنها نیمه بالایی روبات را ساخته و آن را به صورت معلق در کارگاه آویزان کرده تا زمانی که مغز مصنوعی اندروید آماده شود. او مغز را از روی آرشیو همسرش می سازد.

در فیلم آرشیو دانشمند طراح روبات ها از یک تصادف شَدید زنده مانده اما همسر خود را در این حادثه از دست داده است. شبیه ساز همسر او با استفاده از برنامه هوشمندی به نام آرشیو، به صورت مجازی در یک دستگاه به حیات ادامه می دهد. آلمور می تواند تا 200 ساعت از این برنامه استفاده کند و با همسرش صحبت کند اما هدف او استخراج اطلاعات از این برنامه و ساختن اندروید با استفاده از آن است.

اندروید J03 با وجود اینکه اندام کاملی ندارد اما بتدریج می تواند رفتار و واکنش های انسانی را تقلید کند. او طعم هایی مانند وانیل و لیموترش را تشخیص می دهد و با سازنده خود بحث می کند. آلمور می خواهد با این کار همسرش را دوباره بازسازی کند اما شرکتی که این پایگاه را در اختیار او قرار داده اصرار دارد که زودتر نتیجه تحقیقات را بدست بیاورد.

آلمور در میان فشارکاری و خاطراتی که از همسرش دارد به یک مشکل دیگر هم برخورد می کند. روبات های J01 و J02 به شکل عجیبی از یک حس انسانی بهره مند هستند و آن حسادت است. البته این دو خواهر به هم حسادت نمی کنند ولی ظاهر انسانی J03 و علاقه دانشمند جوان به ساخته آخرش، عاطفه آنها را تحریک می کند. کم کم اتفاقاتی در پایگاه می افتد. بعضی دستگاه ها خراب می شوند یا از آلمور دستور نمی گیرند. ارتباط با آرشیو هم اختلال پیدا می کند و همزمان شرکت سازنده تاکید دارد که پروژه هرچه زودتر به نتیجه نهایی برسد. آلمور ساختن J03 را به مراحل آخر می رساند و هر چقدر که اندروید به همسر درگذشته اش شبیه تر می شود او تصاویر و خاطرات بیشتری از گذشته را به یاد می آورد.

پخش آنلاین

با کلیک روی آیکون Play زیر، شما می توانید همین الان فیلم آرشیو را به صورت آنلاین و با دوبله فارسی تماشا نمایید.

دانلود

برای دانلود فیلم آرشیو با کیفیت های ۴۸۰ – ۷۲۰ و ۱۰۸۰ و دوبله فارسی شما می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 720
دانلود با کیفیت 720
دانلود با کیفیت 1080
دانلود با کیفیت 1080

منابع

دانلود و پخش آنلاین فیلم آرشیو توسط واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) برای نمایش آماده شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا