کشفی باور نکردنی که می تواند تاریخ آمریکا را بازنویسی کند

تبلیغات

دانشمندان یک سرنیزه باستانی را در قاره آمریکا کشف کرده اند که نشان می دهد تاریخچه مهاجرت انسان به این قاره به مراتب با چیزی که پیش از این تصور می شد، متفاوت بوده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، انسان های قدیمی برای بقا نیاز به مهاجرت داشتند و در این میان دانشمندان دیرینه شناس و باستان شناس همواره به دنبال یافتن ردی از مهاجرت انسان ها به قاره های مختلفی مانند آمریکا بوده اند.

در این میان باورهای عمومی دانشمندان این رده روی مهاجرت انسان در زمانی نزدیک به ۱۳۵۰۰ سال پیش بوده است، با این وجود کشف یک سرنیزه قدیمی در این قاره نشان می دهد که مهاجرت به آمریکا به مراتب زودتر از این زمان انجام شده است.

این سرنیزه دارای ابعاد کوچک است و تنها ۱۰ سانتیمتر طول دارد. این یافته باستانی در فاصله ۶۴ کیلومتری شمال غربی شهر آستین (Austin) ایالت تگزاس یافته شده و تخمین های اولیه روی قدمت آن نشان از قدمت تقریبی ۱۵۰۰۰ ساله این شئی باستانی دارند. این سلاح برای شکار موجوداتی مانند ماموت ها مورد استفاده قرار می گرفته و می تواند به صورت رسمی تاریخچه مهاجرت به قاره آمریکا و تمامی تصورات پیشین پیرامون آن را دستخوش تغییر کند.

منابع

خبر علمی «کشفی باور نکردنی که می تواند تاریخ آمریکا را بازنویسی کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به IFL Science و LiveScience و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه