اولین پارک ملی جهان در کجا واقع است؟

اولین پارک ملی جهان پارک ملی یلواستون (Yellowstone National Park) است که در سال 1872 در ایالات وایومینگ آیداهو، مونتانا در آمریکا تاسیس شد. پارک ملی، منطقه حفاظت شده ای است که توسط دولت یک کشور برای حمایت و مراقبت از زیبایی های طبیعت، حیات وحش و یا سایر ویژگی های جالب و شاخص ایجاد می شود.

پارک یلواستون به دلیل وجود شگفتی های طبیعی بسیارش مشهور است. این پارک نسبت به مناطق دیگر در جهان فواره ها و چشمه های آب گرم بیشتری دارد. مناظر جذاب یلواستون شامل دره های عمیق، آبشارهای غران، دریاچه های پُر تلالو و جنگل های همیشه سبز می باشند که توسط علفزارهای وسیع و انبوه از یکدیگر جدا می شوند. همچنین یلواستون یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده حیات وحش در ایالات متحده است.

این پارک نسبت به سایر مناطق دیگر ایالات متحده، به استثنای آلاسکا، دارای بزرگترین مرکز تجمع حیوانات کوچک و بزرگ است. خرس ها، گوزن ها و گاومیش های کوهان دار (بوفالوهای آمریکایی) در این پارک پرسه می زنند و همچنین می توان عقاب های بی مو، قوهای شیپورزن و مرغ های ماهی خوار سفید را در این پارک مشاهده کرد.

تصاویری از اولین پارک ملی جهان پارک ملی یلواستون

منابع

مقاله علمی و آموزشی «اولین پارک ملی جهان در کجا واقع است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا