کارکرد استخوان بازو چیست؟

تبلیغات

آرنج مفصلی است که بازوی شخص را به ساعدش متصل می کند. استخوان بازو (قسمت بالای دست) و زند زبرین و زند زیرین (استخوان های ساعد) در آرنج با یکدیگر برخورد می کنند. اتصالات این سه استخوان سه مفصل کوچکتر را در مفصل آرنج شکل می دهند. این مفاصل کوچکتر اجازه حرکات معینی را به دست می دهند.

مفصل زند زیرین و زند زبرین با استخوان بازو به شخص اجازه می دهند تا ساعد خود را به سمت بالا و پایین خم کند. مفصل زند زیرین و زبرین و مفصل زند زبرین با استخوان بازو به شخص اجازه می دهند تا ساعد را چرخانده و کف دست را به سمت بالا و پایین حرکت دهد.

غشایی از بافت محکم پیوندی مفصل آرنج را در برگرفته است. این کپسول و چندین رباط استخوان ها را سر جای خود نگه می دارند.

پیچاندن خشن و شَدید ساعد باعث آسیب دیدگی کپسول، رباط ها یا زردپی های آرنج می شود. چنین صدمه ای اغلب در نتیجه بازی تنیس ایجاد شده و آرنج تنیسی خوانده می شود.

تبلیغات
حراج مانتو زنانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل در های یو شاپ

منابع

مقاله علمی و آموزشی «کارکرد استخوان بازو چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا