چگونه با وسائل دور ریختنی برای گربه اسباب بازی بسازیم؟

گربه ها از لجبازترین موجودات دنیا هستند. اگر نخواهند با یک اسباب بازی، بازی کنند، هیچ راهی برای مجبور کردن آنها ندارید. پس بهتر است برای خرید اسباب بازی برای گربه هزینه زیادی نکنید. گربه ها گاهی اسباب بازی هایشان را دوست ندارند و با وسیله های کوچک دور ریختنی خوشحال تر می شوند.

در این مقاله شما می توانید با چند راه ساخت اسباب بازی برای گربه ها آشنا شوید.

1) خلاقیت داشته باشید.

یک کیسه کاغذی، قرقره خالی نخ، ظروف پلاستیکی خالی یا فویل مچاله شده، همه می توانند اسباب بازی های بامزه ای برای گربه ها باشند. اما شما می توانید با کمی خلاقیت وسائل دور ریختنی مثل قوطی خالی دستمال توالت یا وسائل دیگر را به اسباب بازی های هیجان انگیزی تبدیل کنید.

2) اسباب بازی تشویقی بسازید.

یک بطری پلاستیکی که گلوگاه عریضی دارد، انتخاب کنید. آن را خوب بشویید، چند تکه غذای خشک یا تشویقی درونش بریزید و بطری را به اطراف بچرخانید. گربه از چرخاندن و بیرون آوردن تشویقی ها لذت می برد.

3) توپ پینگ پونگ

از یک توپ پینگ پونگ استفاده کنید و آن را روی زمین بزنید. به خاطر سریع بودن توپ و عکس العمل آن، گربه ها از بازی با آن لذت می برند. فقط مراقب باشید که این توپ ها روی سطوح سفت مثل سرامیک صدای بلندی تولید می کنند. گربه ها معمولاً از این صدا می ترسند.

4) قایم باشک

از یک جعبه مقوایی کوچک به عنوان جایی برای مخفی شدن استفاده کنید. لبه های بالایی جعبه را باز کنید. همینطور که با گربه بازی می کنید، اسباب بازی او را درون جعبه بیندازید. گربه برای شکار اسباب بازی درون جعبه خواهد پرید. اگر جعبه را کمی بزرگتر در نظر بگیرید، گربه می تواند درون آن قایم شود و بازی کند. گربه ها عاشق قایم شدن هستند و فکر می کنند وقتی قایم می شوند ناپدید خواهند بود. البته موقع این بازی حسابی مراقب باشید. وقتی غریزه شکار گربه ها فعال شود ممکن است ناخن های خود را هم بیرون بیاورند.

5) از یک حلقه پلاستیکی استفاده کنید.

این حلقه های پلاستیکی را می توانید بعد از باز کردن درب شیرها یا آبمیوه های پلاستیکی پیدا کنید. گربه ها عاشق این حلقه های پلاستیکی هستند. البته مراقب باشید حلقه های خیلی کوچک، مثل حلقه های شیشه های دارو را انتخاب نکنید چون گربه ممکن است آنها را ببلعد. شما می توانید حلقه را برای گربه پرت کنید و شاهد شکار کردن او باشید.

6) اشیایی را از پارک جمع کنید.

چیزهایی که گربه می تواند با آنها بازی کند باید تمیز باشد. یعنی آنها را از روی زمین جمع نکنید چون ممکن است بیماری هایی مثل انگل یا بیماری های پوستی از گربه های واکسن نزده پارک به گربه های شما منتقل شود. برای مثال می توانید میوه کاج را از درخت بچینید. به علاوه این چیزها باید لبه های تیز هم نداشته باشند. بهترین اشیاء برای بازی کردن گربه آنهایی هستند که راحت روی زمین می چرخند و حرکت می کنند. شما می توانید برای مثال دور میوه کاجی که برای گربه پیدا کرده اید، روبان بپیچید تا گربه از بازی کردن با آن بیشتر لذت ببرد. یادتان باشد که یک سمت روبان را بلند بگذارید.

7) با ورقه های آلومینیومی توپ درست کنید.

یکی از راحت ترین وسیله های بازی برای گربه همین ورقه های آلومینیومی است. شما می توانید آنها را گلوله کنید و برای گربه پرت کنید. برای جذاب تر کردن آنها می توانید یک خوراکی که گربه بویش را دوست دارید یا کمی سنبل الطیب درون فویل بپیچید.

8) پَر

گربه ها عاشق پَر هستند و می توانند تا ابد با آن بازی کنند. می توانید یک پَر بزرگ و محکم پیدا کنید، آن را سر یک چوب بزنید و ساعت ها با گربه بازی کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه با وسائل دور ریختنی برای گربه اسباب بازی بسازیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله وب سایت WikiHow به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

‫3 دیدگاه

  1. من یک شیشه کش چلگیس خریدم میره از روی کمد برمیداره باهاش بازی میکنه:|✨

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا