چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟

لئو گورا (Leo Gura) یک سخنران و مربی زندگی است. او برای راه اندازی کسب و کار رویایی خود، دستیابی به استقلال مالی، ایجاد یک تحول عظیم برای کاهش نگرانی ها و افکار منفی و افزایش انگیزه، اعتماد به نفس و شادی در بین مردم و… تحقیقات گسترده ای را از سال 2007 شروع کرده است. لئو گورا نتایج مطالعات و تجربه های خود را به صورت مقالات و فیلم های آموزشی منتشر می کند. او در یکی از ویدئوهای خود به موضوع «چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟» می پردازد. موضوعی که فکر افراد بسیار زیادی را از سراسر دنیا به خود مشغول کرده است و همه آرزوی رسیدن به ثروتی رویایی را دارند.

اما لئو گورا در زمینه میلیونر خود ساخته شدن و راه های رسیدن به آن، چه نتایجی بدست آورده است؟ در ادامه شما می توانید متن ترجمه شده ی ویدئو «چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟» را مطالعه نمایید.

سلام. من لئو هستم و در این ویدئو می خواهم به شما بگویم که چطور می توانید یک میلیونر شوید؟ من نمی خواهم در مورد قمار، حقه ها، تکنیک ها و روش های سریع پولدار شدن صحبت کنم؛ بلکه می خواهم راجع به واقعیت های میلیونر شدن حرف بزنم. این ویدئو برای افرادی هست که خیلی واقع بینانه و قطعی به قضیه نگاه می کنند نه کسانی که فقط رویاپردازی می کنند و در فکر برنده شدن در بلیط های بخت آزمایی، قمار و این گونه موارد هستند. برای افرادی می خواهم حرف بزنم که واقعاً می خواهند میلیونر شوند. برای من این یک هدف است و مطمئن هستم که به این هدف می رسم. من هنوز به هدفم نرسیدم اما برای اینکه به آن برسم خیلی مطالعه کرده ام.

خب؛ ببینید یکسری اصول وجود دارد که میلیونرها آنها را رعایت می کنند و خیلی از مردم عادی آن کارها را انجام نمی دهند. تصور بکنید که کارهایی را که اکثر مردم دنیا انجام می دهند شما هم انجام بدهید، مطمئناً همان نتایج را می گیرید. یک نگاهی به اطراف تان بیندازید، اکثر ملت های دنیا میلیونر نیستند و دلیل آن نداشتن شانس و یا به دنیا آمدن در یک خانواده نادرست نیست، علتش این نیست که پارتی ندارند بلکه آنها اصول اساسی میلیونر شدن را دنبال نمی کنند. برای اینکه به حد یک میلیونر برسید باید روی اصول کار بکنید. هیچ قرص جادویی وجود ندارد که با خوردنش این اتفاق رخ بدهد. اگر در زمان کار کردن روی اصول کار بکنید، شانس شما به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند. من تضمین می کنم که اگر شما واقعاً بخواهید یک میلیونر بشوید و از روی اصول عمل کنید یکروزی این اتفاق حتماً می افتد.

نمی خواهم با یکسری حرف ها زمان را بگیرم، می خواهم با هم بررسی کنیم که واقعاً چه کارهایی را باید انجام دهیم. اما تکرار می کنم که برای میلیونر شدن هیچ رازی وجود ندارد و شانس هم جزو عوامل نیست.

اولین اصل این است که شما رئیس باشید.
منظورم این نیست که یک عده را استخدام کنید و رئیس شان باشید. بلکه منظورم این است که روی روح، فکر، ذهن و روان تان ریاست کنید. میلیونرها کنترل کاملی روی ذهن شان دارند. هیچ وقت این ذهنیت را به خودشان راه نمی دهند که ممکن است روزی بر اساس شانس میلیونر شوند. اگر چنین ذهنیتی دارید تضمین می کنم که هیچ وقت به آن نمی رسید و اگر روزی شانسی میلیونر شوید، مطمئن باشید که یکروز آن را شانسی هم از دست می دهید. به همین راحتی!

در حال حاضر چقدر دارایی دارید؟ اگر شما از یک طبقه متوسط و یا حتی از طبقه فقیر هستید و چند میلیون دلار برایتان رویا به نظر می رسد؛ باید اولین تغییر، تغییر فکر و ذهن تان در این مورد باشد.

اینکه ذهن تان را رشد بدهید و پرواز کنید، هسته ی اصلی را تشکیل می دهد. پس اولین چیزی که باید تغییر بدهید ذهن تان است. همان چیزی که باعث می شود شما میلیونر نشوید. علت اینکه هنوز میلیونر نیستید و خیلی کار می کنید این است که واقعاً امکانات کافی را در ذهن تان ندارید. ناخودآگاه تان این اجازه را به شما نمی دهد، محدودیت های زیادی برای خودتان ایجاد کرده اید. مثل اینکه فقط دارید چاله مالی خودتان را پُر می کنید؛ همین و بس. حالا بیایید فرض کنیم که من مثلاً در سال 1,000 دلار درآمد دارم و آنچه که نیاز دارم این است که درآمدم به سالانه 100,000 دلار برسد و این یعنی اینکه فقط می توانم این چاله را صاف کنم. بنابراین شما به 10 تا 20 برابر تلاش بیشتر نیاز دارید تا اینکه میلیونر شوید. این نکته را به هیچ وجه فراموش نکنید که با یکسری ترفیع گرفتن در شرکتی که در آن کار می کنید، چنین اتفاقی نمی افتد. برای اینکه میلیونر شوید باید میلیون ها دلار را خودتان در بیاورید و در زندگی تان باید یک تغییر بزرگ ایجاد کنید.

بنابراین مجموعه ی ذهنیات افراد جلویشان را برای رسیدن به این هدف می گیرد. هیچ ربطی ندارد که شما چیکاره هستید و چه کاری می خواهید بکنید. میلیونرها هیچ تفاوتی با غیر میلیونرها ندارند، فقط آنها ذهنیاتی دارند که باعث انجام دادن کارهایی می شوند که کاملاً با ذهنیت یک آدم معمولی تفاوت دارد. تفاوت بین آنها مثل تفاوت بین شب و روز است. برای شروع فعلاً شرایط بیرونی را در نظر نگیرید. بی پولی، عدم شانس، نداشتن تحصیلات عالی، نداشتن جایگاه اقتصادی، محدودیت هایی که از طریق خانواده، کشور و… به شما تحمیل می شود را کنار بگذارید. رئیس بد، ازدواج ناموفق، روابط بی خود، نداشتن بچه های خوب، به هیچکدام از اینها فکر نکنید. نمی توانید خودتان را قربانی فرض کنید و در عین حال میلیونر هم بشوید. باید انتخاب کنید یا قربانی باشید و یا میلیونر باشید. بیشتر مردم خودشان را قربانی تصور می کنند، دل شان به حال خودشان می سوزد و هیچ وقت، میلیونر نمی شوند.

بر خلاف باقی مردم باید مسئولیت کارهایتان را خودتان بپذیرید. باید در رابطه با پول در آوردن و میلیونر شدن هم مسئولیت پذیر باشید. بعضی ها هستند که در رابطه با پول مسئولیت را می پذیرند اما نه در همه جنبه ها. مسئول همه ی ذهنیات منفی خودتان، خودتان هستید. عصبانیت، ناراحتی و همه عواطف منفی که در شما ایجاد می شود مسئولیتش با خودتان هست و باید روی آنها کار بکنید. خیلی از مردم فکر می کنند که اگر شدیداً روی حرفه و شغل خودشان (شغلی که در آن استخدام هستند) کار بکنند می توانند میلیونر شوند اما اصلاً این طور نیست، ما داشتیم افرادی را که بطور عجیبی در شغل خودشان پدرشان را در آورده اند اما نتوانسته اند حتی یک میلیون دلار اول را در بیاورند. این به آن خاطر نیست که حرفه آنها پتانسیل لازم برای میلیون ها دلار را ندارد. واقعیت این است که در اکثر حرفه ها اگر بتوانید ساختار درست را ایجاد بکنید و آن را درست هم انجام بدهید، می تواند به راحتی میلیون ها دلار را به شما بدهد. اما مسئله اینجاست که اکثر آدم ها به آن ذهنیت تجهیز نشده اند که بتوانند ساختار درست را ایجاد کنند. هیچ وقت هم دنبالش نبودند که این کار را انجام بدهند. پس اینکه روی شغل تان شدیداً تمرکز و کار بکنید شما را میلیونر نمی کند. البته منظورم این نیست که شغل تان را رها بکنید و از آن استعفا بدهید من نمی گویم که در واقع تحصیل نکنید و روی شغل تان تمرکز نداشته باشید؛ مسئله این است که برای میلیونر شدن باید بیشتر و به گونه ای دیگر کارتان را انجام دهید. مغز شما مانند یک ترموستات می ماند که روی نقطه خاصی تنظیم شده و حالا باید تنظیمش کنید که درآمدتان سالانه 20,000، 50,000 و یا 100,000 دلار باشد. اگر قرار باشد که نقطه ی ترموستات مغزتان را بالا و پایین بکنید باید یک کار درونی در شما اتفاق بیفتد. در ابتدا قرار نیست این اتفاق در عمل رخ بدهد بلکه باید اول از همه در ذهن تان اتفاق بیفتد و این تغییر اساسی در واقع در درون خود شماست. تعجب نکنید موضوع خیلی جدی و مهمی است.

ببینید میلیونرها یک فلسفه و تعریف مشخص برای زندگی خودشان دارند و فلسفه و فکر خودشان را جدی می گیرند و روی آن کار می کنند و این باعث می شود که قدرتمند بشوند و در دنیای واقعی ارزش آفرین شوند. میلیونر واقعی به دنیای درون خودش ارزش می گذارد و در تمام عمرش می تواند در حال یادگیری باشد.

نکته بعدی که وجود دارد باور است.
یک میلیونر باورهای بسیار عجیبی راجع به پول دارد. یک میلیونر احساس قدرت درونی می کند. شما نمی توانید بروید در خیابان و یک تجارت راه بیندازید، محصولی را تولید کنید و یا خدمتی را خلق نمایید که برای دنیا ارزشمند باشد و بتواند درآمد مالی را به شما برگرداند. پس روی باورهایتان شروع به کار بکنید. تصورات تان را در مورد اینکه شرکت های بزرگ نیروهای شیطانی دارند و پول یا پولدارها پا روی دیگران گذاشته اند و با کارهای بد پولدار شده اند را تغییر بدهید. اگر به اینها فکر می کنید کلاً بر باد رفته هستید و هیچ وقت نمی توانید میلیونر شوید. دلیلش هم این است که در دنیای درون خودتان محدود شده اید. ذهنیت شما دست و پایتان را برای حرکت در این مسیر می بندد. با محیط اطرافتان ناسازگار می شوید و ممکن است دیوانه شوید و شاید هر چیزی را که بدست آورده اید به یکباره از دست بدهید. در واقع ناخودآگاه تان است که شما را به باد می دهد و دلیل اینکه پول را از دست می دهید این است که برایتان دردناک است که پول را برای خودتان نگه دارید. باید ذهن تان را از این باورهای اشتباه خالی کنید. من که شخصاً ترجیح می دهم پول داشته باشم تا این افکار مزخرف را با خودم حمل کنم. سعی می کنم کار بزرگی را روی این باورهای محدود کننده انجام بدهم. الان هم دارم همین کار را انجام می دهم. چون قصد دارم که یک میلیونر باشم. یک میلیونر واقعی و خودساخته. و اما مورد بعدی.

مورد بعدی این است که میلیونرها باید مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرند.
یک میلیونر هدف دارد. ما نمی خواهیم پولدار شویم برای اینکه فقط پول داشته باشیم. میلیونرها این گونه ساخته نمی شوند. یک میلیونر خود ساخته، خود ساخته نمی شود تا زمانی که فقط به دنبال پول باشد. این اصلاً ایده خوبی نیست. میلیونرهای شناخته شده، روی دنیا تمرکز دارند. به دنبال این هستند ببینند برای دنیا چه کاری را می توانند انجام بدهند. یک انگیزه درونی دارند. دوست دارند با کارشان روی دنیا تاثیر بگذارند. به عنوان صاحب یک تجارت و میلیونر موفق احساس قدرت به آنها دست می دهد، احساس تاثیرگذاری. شما هم می توانید این احساس را تجربه کنید. البته برای انجام یک کار خوب و دلیلش هم این نیست که صرفاً دارید به دنیا کمک می کنید. بنابراین باید بیشتر از همیشه و برای تمام طول عمرتان کار بکنید و برای ایجاد انگیزه این سفر، باید هدف عمیق تری در وجودتان وجود داشته باشد.

میلیونرها کاملاً مستقل عمل می کنند.
این نکته و مورد بعدی است. آنها به هیچ وجه متاثر از اینکه بازار چه می گوید نیستند. آنها متاثر از اینکه خانواده شان چه می گویند نیستند و همین طور جامعه و وضعیت اقتصادی، همه اینها را باید بترکانید و جلو بروید. برای کنار زدن موانع و رسیدن به درآمد میلیونی باید به صورت کاملاً مستقل عمل بکنید مثل یک آدم شورشی باید عمل بکنید این بخشی از فلسفه میلیونر شدن هست. باید این تفکر را به خودتان بقبولانید. پرهیز کنید از اینکه به دنبال گرفتن جواب آسان از مردم باشید. دنبال چیزهای راحت نگردید، دنبال چالش بگردید و واردشان بشوید و آنها را تجربه کنید.

خب؛ تا حالا در مورد ذهنیت و فلسفه حرف زدیم و حالا چه چیزی لازم دارید تا وارد مرحله عمل شوید و پول در بیاورید. چیز جادویی در کار نیست ما داریم تلاش می کنیم تا یکجوری رقم پس اندازتان را به 7 برسانید و پس اندازتان را هفت رقمی بکنید. با سخت کار کردن نمی توانید به آن برسید. کارهای خیلی کمی هستند که شما 9 صبح سر کارتان بروید و 5 عصر برگردید خانه تان و میلیون ها دلار هم درآمد داشته باشید. چنین چیزی امکان پذیر نیست. صرفاً شاید و شاید اگر در یک شرکت خیلی بزرگ مدیر بشوید، شاید بتوانید چنین پولی را در بیاورید.

پس مورد بعدی این است که خودتان برای خودتان کار بکنید.
شما باید شرکتی را برای خودتان ایجاد بکنید. انواع میلیونرها در دنیا وجود دارند، بعضی هایشان یک شرکت راه اندازی می کنند که می تواند یک شرکت کوچک با 5 کارمند باشد، می تواند یک شرکت تقریباً بزرگتر با 20 کارمند باشد. می توانید حتی 10 یا 10,000 کارمند هم داشته باشید. طیف مختلفی برای راه اندازی کسب و کار خودتان وجود دارد و ثبت شرکت تنها راه برای میلیونر شدن نیست. حتی می توانید یک مغازه کوچک داشته باشید و از طریق همان مغازه هم میلیونر شوید. این کاری است که بیشتر افراد مشهور مثل فوتبالیست ها، هنرمندها، موسیقی دان ها، وبلاگ نویس ها و… انجام می دهند. بیشتر کارها را حتی می توانید یک نفره انجام بدهید. بعضی از کارها را هم می توانید بسپارید به افراد دیگر تا آنها با انجامش به شما کمک کنند ولی هسته ی اصلی آن تجارت باید خودتان باشید مثل فوتبالیست ها، هنرمندها و کسانی که وب سایت دارند و افرادی از این قبیل. این نوع افراد زندگی شان تجارت کردن هست. بگذارید یک حدسی بزنم و آن حدس این است که فکر می کنم اکثر شماها نمی توانید این شکلی و این مدلی پول در بیاورید. اما بالاخره باید یاد بگیرید که برای خودتان کار بکنید. مثل همه ی آنهایی که الان گفتم. بنابراین خودتان باید خودتان را استخدام نمایید و برای خودتان کار کنید. اما خیلی ها هستند که نمی توانند تحملش کنند. چون زندگی شان با کارشان قاطی شده است. نمی توانند چنین ریسک هایی را بپذیرند و مثل میلیونرها زندگی کنند.

من برای خودم کار می کنم و از نظر مالی هم مستقل هستم و این ریسک را پذیرفته ام. اما در هر حال این برای من یک جور فشار هم به حساب می آید. چون باید یک شغل مرتب روزانه را کنار بگذارید و برای خودتان کار بکنید و تمام چالش ها را هم بپذیرید. وقتی که مردم در یک شغل شرکتی کار می کنند متوجه نمی شوند که مدیران و روسا با چه چالش هایی مواجه هستند و پایه گذاران این شرکت فعلی ده ها سال قبل برای پایه گذاری این شرکت چه چالش هایی را پشت سر گذاشته اند. این افراد فقط آمده اند و در این شرکت استخدام شده اند، پای کامپیوتر نشسته اند و چند چیز را تایپ می کنند و آخر ماه منتظر فیش حقوقی شان هستند. ولی به محض اینکه بخواهید یک کار را برای خودتان راه اندازی کنید متوجه می شوید که سیستم چقدر متفاوت است. وقتی که خود استخدام هستید مسئله ارزش ها اهمیت پیدا می کند. باید ببینید که چه مقدار ارزش را برای مردم ایجاد بکنید؟ راجع به ایجاد ارزش، مشکلات حقوقی، تامین مواد اولیه، استخدام و چیزها زیاد دیگری که به نوعی وارد کارتان می شوند باید فکر بکنید. حجم فشار هم روی شما خیلی زیاد هست. این همان شغلی هست که خودتان راه اندازی کرده اید. این گونه شغل ها آنقدر چالش برانگیز هستند که اکثر مردم ترجیح می دهند اصلاً وارد چنین شغل هایی نشوند ولی مسئله می دانید کجاست؟ مسئله اینجاست که اگر بتوانید وارد چنین شغل هایی بشوید و به درستی انجامش بدهید، می توانید خیلی بیشتر از آن چیزی در بیاورید که از صبح تا شب در آن شرکت عایدتان می شود.

اما اگر دوست دارید وارد این شغل بشوید و درآمد میلیونی کسب بکنید باید با سوال کردن از خودتان شروع نمایید. چطور می توانم این تغییر را در خودم ایجاد بکنم؟ Shift + Delete (حذف کامل) انجام بدهید و کاری را جایگزین کنید که بهتر و مفیدتر باشد. از استراتژی ها و تکنیک های مختلف استفاده کنید تا این تغییر را ایجاد نمایید و خودتان را از این شرایط بیرون بکشید.

حواس تان به این مطلب باشد که کار در شرکتی که الان آنجا کارمند هستید هیچ وقت جوابگو نیست.

مسئله بعدی این است که باید فکر کنید که چطور می توانید ارزش های بیشتری ایجاد کنید تا پول بیشتری در بیاورید.
با یک چیز هم ارزش در بازار فعلی نمی توانید میلیونر شوید. ارزش بالا، بازگشت مالی بالایی دارد و بر عکس. منظورم این است که اگر محصولی را تولید می کنید و یا خدمتی را ارائه می نمایید، کتابی می نویسید و یا هر تجارتی را انجامش می دهید، کارتان باید تاثیر زیادی را روی تعداد زیادی از مردم بگذارد. هر چقدر کارتان تاثیرگذارتر باشد افراد بیشتری کارتان را دوست خواهند داشت و در نتیجه پول بیشتری در می آورید. در واقع اگر کارتان ارزشمند و چشمگیر باشد می توانید ارزش های دیگری نیز تولید کنید، آن ارزش ها را به مردم تزریق می کنید و برای شما بازگشت مالی بدست می آورد. این یک روش اثبات شده در تجارت است. قانون این است که ارزشی که تولید می کنید برابری می کند با ثروتی که به شما بر می گردد. در هر صورت به عنوان یک میلیونر باید چشم تان به ارزش های تولید شده باشد. چطور می توانید ارزش های بیشتری را برای دنیا و مشتریان تان ایجاد بکنید و یا برای طرفداران تان؟ چطور می توانید ارزش بیشتری ایجاد بکنید؟

به عنوان کسی که یک شغل را پایه گذاری کرده اینها باید روش فکری تان باشند. اینها اصول کلی برای میلیونر شدن هستند و بر اساس حقوق، قمار و جادو اتفاق نمی افتند. اگر مصمم هستید به همه چیزهایی که گفتم فکر کنید و آنها را بپذیرید و در درون خودتان نهادینه کنید و به سمت شان بروید. از شغل فعلی تان Shift + Delete کنید و به سمت شغل جدید بروید و شغل خودتان و کار خودتان را راه اندازی نمایید و خودتان برای خودتان کار بکنید و رئیس خودتان بشوید. آن وقت که شغل خودتان را راه اندازی کردید، باید به فکر به وجود آوردن ارزش هایی باشید برای ارائه به دنیا و مردم و مشتریان تان تا آن ارزش ها بتواند برای شما بازگشت مالی داشته باشد و شما را برساند به آنچه که شما می خواهید یعنی در واقع شما تبدیل بشوید به یک میلیونر خود ساخته با درآمد میلیون دلاری. بنابراین همه ی تلاش تان را بکنید برای اینکه چشم تان به ارزش ها باشد و تمام مراحل را آن شکلی که من گفتم جلو بروید تا به آن نتیجه ای که می خواهید برسید.

من لئو هستم و این ویدئو چطور می توانیم میلیونر شویم؟ بود. امیدوارم بازگشت مالی برای همه شما اتفاق بیفتد و همه ی شما تبدیل به یک میلیونر خود ساخته بشوید. همانطور که من یک روز میلیونر خود ساخته خواهم شد.

بله؛ شما به پایان فیلم رسیدید و تمام شد. اگر در حال فکر کردن به این موضوع هستید که چه متن بی محتوایی بود و هیچ گونه کاربردی در واقعیت ندارد، از شما تقاضا داریم یکبار دیگر این متن را از ابتدا مطالعه کنید. بدون شک شما به نکات پنهان آن توجه نداشته اید. اما در صورتی که به فکر فرو رفته اید و ایده هایی در شما زنده شده است، بد نیست که بدانید در ابتدا اصلاً مهم نیست که ایده ی شما چقدر ساده، خنده دار یا غیر ممکن به نظر می رسد. مهم این است که شما حاضر باشید روی آن ایده فکر کنید، وقت بگذارید، آن را عملی نمایید و گسترش بدهید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا فیلم «چطور می توانید شما یک میلیونر شوید؟» از Leo Gura به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

‫3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا