ورزش، بهترین داروی ضد افسردگی و پیشگیری کننده از بیماری های قلبی

افسردگی یکی از عوامل بروز بیماری های قلبی است. اکنون تحقیقات جدید ارتباط بین این دو بیماری را ثابت کرده و دریافته اند که برای بسیاری از افرادی که مبتلا به افسردگی هستند، ورزش بهترین درمانی است که می تواند آنها را از اختلالات قلبی و روانی مصون بدارد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، افسردگی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در افرادی که سابقه مشکلات قلبی و عروقی نداشته اند، افزایش می دهد. برای افرادی که در حال حاضر مبتلا به بیماری قلبی هستند نیز افسردگی موجب بالا رفتن خطر مرگ و میر می شود.

برخی مطالعات حاکی از آن هستند که افراد مبتلا به افسردگی ممکن است به آریتمی (غیر طبیعی بودن ریتم قلب) مبتلا شوند. چه چیزی می تواند از این جریان ناراحت کننده پیشگیری کند؟ محققان می گویند راه حل آن می تواند فعالیت جسمی بیشتر باشد و ورزش بهترین داروی ضد افسردگی است. اما زمانی که احساس ناامیدی و بی ارزشی که از مشخصه های بارز افسردگی است، در تمامی ابعاد زندگی بروز پیدا می کند، پیدا کردن انگیزه برای ورزش غیر ممکن به نظر می رسد.

ورزش کردن به صورت منظم کار دشواری بوده، اما عملی است و تنها به سعی و کوشش و مقابله با برخی موانع نیاز دارد. سعی کنید زمان مشخصی را در طول روز (هر روز سر یک ساعت مشخص) به ورزش کردن اختصاص دهید. اگر بعضی روزها نتوانستید طبق برنامه پیش بروید، ناامید نشوید و در عوض، در اولین فرصت ممکن به ورزش کردن ادامه دهید. پیشرفت خود را دنبال کنید و با امتحان کردن حرکات تازه، هر روز دست به فعالیت های جسمانی متنوع و مفرح بزنید؛ همچنین می توانید یکی از دوستان خود را مسئول همراهی خودتان کنید تا اگر ورزش نکردید، پیگیر شما باشد.

منابع

خبر علمی «ورزش، بهترین داروی ضد افسردگی و پیشگیری کننده از بیماری های قلبی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Medical News Today و مجله موفقیت، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا