دریم چیسر به واقعیت می پیوندد

فضانوردی به صورت تجاری را می توان امری از جنس آینده دانست که با دستور ناسا برای ساخت اولین نمونه فیزیکی از فضاپیمای دریم چیسر (Dream Chaser)، این آینده نزدیکتر از هر زمان دیگری است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، دریم چیسر را می توان یک هواپیمای باربری فضایی نامید که در حقیقت یک هواپیما برای ارسال بسته های تجاری به فضا است و در حال حاضر تنها در سطح مفهومی قرار دارد و هنوز نسخه فیزیکی اصلی آن تولید نشده است.

با این وجود سازمان ناسا اعلام کرده که اولین نمونه از این محصول را به صورت فیزیکی و در ابعاد اصلی تولید خواهد کرد. این هواپیما قرار است در طول سال آینده میلادی آماده شود؛ در حقیقت در سال 2020 شاهد اولین پرواز رسمی دریم چیسر خواهیم بود.

دریم چیسر می تواند بارهایی با وزن 5.5 تن را حمل کند و این امر به این معنی است که مکان هایی مانند ایستگاه بین المللی فضایی خواهند توانست خدمات جدیدی را به کمک آن دریافت کنند. وزن یاد شده تنها برای خروج بار از کره زمین است، ولی دریم چیسر امکان بازگرداندن بارهایی با وزن 1850 کیلوگرم در مسیر برگشت را نیز دارد و این به معنای تسریع فرآیند بررسی دستاوردهای علمی کشف شده در مکان هایی مانند ایستگاه بین المللی فضایی خواهد بود.

منابع

خبر علمی «دریم چیسر به واقعیت می پیوندد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به SpaceNews و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا