موفقیت بزرگترین هواپیمای هیبریدی جهان در آزمایش ها

دستاوردهای زیادی در صنعت هوانوردی دوستدار محیط زیست در جهان بدست آمده است، مانند شکستن رکورد بیشترین مدت پرواز با هواپیماهای با سوخت پاک، پرواز اولین هواپیمای اسپرت با موتور الکتریکی در استرالیا و اولین هواپیمای الکتریکی که کانال انگلیس را پیمود.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، حالا شرکت ایمپایر (Ampaire) بزرگترین هواپیمای هیبریدی که تاکنون ساخته شده را به پرواز درآورده؛ هواپیمایی که در چند سال آینده به صورت تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در سال های گذشته چند نمونه از هواپیماهای الکتریکی ساخته شده بودند، اما هیچکدام به این اندازه بزرگ نبودند. ایمپایر 337 (Ampaire 337) بر اساس هواپیمای شش صندلی سسنا 337 اسکای مستر (Cessna 337 Skymaster) ساخته شده و با موتور هیبریدی تطبیق داده شده است. به این معنی که یکی از موتورهای احتراقی این هواپیما با موتور الکتریکی جایگزین شده است.

اولین پرواز آزمایشی این هواپیما با موفقیت انجام شده و سازندگان این هواپیما امیدوارند تا سال 2021 از این هواپیما در مسیرهای کوتاه به صورت تجاری استفاده کنند.

منابع

خبر علمی «موفقیت بزرگترین هواپیمای هیبریدی جهان در آزمایش ها» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به India Times و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا