ایجاد ذهنیت موفقیت چگونه است؟

چطور است که برخی افراد به راحتی 5,000 دلار در ماه برای گل تازه می پردازند در حالی که برخی دیگر برای پرداخت همین مبلغ برای یک اتومبیل اکراه دارند؟ چرا برخی افراد 25,000 دلار در سال درآمد دارند در حالی که برخی دیگر ده برابر این مبلغ را برای عضویت سالانه کلوپ می پردازند؟ این امر به ذهنیت آنها برای کامیابی مربوط است.

ذهنیت انسان افسونگر است. به دلیل اینکه ذهنیت تنها برای چیزهایی که خریداری می کنید، کارآیی ندارد، بلکه تاثیر بسیار زیادی بر چگونگی نگرش تان به درآمد و پتانسیل سودتان دارد. خوب یا بد بودن آن را خودتان به نمایش می گذارید. همین ذهنیت تعیین می کند که هر آنچه را که به آن باور دارید می توانید انجام دهید. ذهنیت تان در مورد پول ارتباط مستقیم با روش نگرش تان به دیگر شکل های موفقیت و کامیابی دارد.

افراد شانس پتانسیل درآمد نامحدود را دارند. اما در واقع هیچکس نامحدود فکر نمی کند. اگر در سال 20 هزار دلار درآمد دارند، درآمد نامحدود برای آنها برابر با 30 هزار دلار یا 40 هزار دلار در سال است. اگر در گذشته 65 هزار دلار به خانه می بردند، فکر می کنند که 100 هزار دلار درآمد نامحدود است و اگر در گذشته 100 هزار دلار درآمد داشتند، شاید 200 هزار دلار برای آنها رویا باشد. میزان نامحدود از نظر پولی مطابق با بینش آنها به سلامتی، ارتباطات و شغل شان است. نکته دیگری که خودنمایی می کند این است که آگاهی افراد چگونه توسعه می یابد و این همان چیزی است که باید برای شما اتفاق افتد تا ذهنیتی کامیاب و موفق را در خود پرورش دهید. این فرآیندی ادامه دار است که هرگز متوقف نمی شود.

در ابتدا فکر می کنیم که 75 دلار مبلغ گزافی برای تزئین گل است. بتدریج زیبایی دسته گلی 150 دلاری را می بینید. پس از آن فکر می کنید که بسیار حس زیبایی است که هر هفته گل های تازه و زیبا به منزل تان ارسال شوند. نکته بعدی اینکه هر هفته 1500 دلار برای گل تازه می پردازید و آن را دوست دارید، زیرا زیبایی بی نظیری را که به دنیای تان می آورد، می ستایید.

آیا می توانید 10 هزار دلار برای یک کیف پول، یک جفت کفش یا یک کت زیبا بپردازید؟ آیا می توانید خود را تصور کنید که به جای صندلی 700 دلاری در جایگاه معمولی، 150 هزار دلار برای صندلی فرست کلاس می پردازید؟ آیا باور دارید که می توانید 450 هزار دلار برای نقاشی اتاق نشیمن خود، یا مجسمه راهروی ورودی منزل تان بپردازید؟

البته چیزها به هم مرتبط هستند. اگر در سال 20 هزار دلار درآمد دارید، پرداختن 10 هزار دلار برای یک کیف پول دیوانگی است. اما در این صورت چرا باید درآمد سالانه 20 هزار دلاری داشته باشید وقتی که می توانید درآمدی بسیار بیشتر داشته باشید؟

ایجاد آگاهی موفقیت به توسعه بینش تان از چیزهایی که می توانند متعلق به شما باشند، مربوط است. افراد پولساز، موقعیت ها را می بینند. آنها هرگز فکر نمی کنند که چیزی آنقدر خوب است که حقیقت ندارد. آنها چیزهای خوب را انتظار می کشند. افرادی با آگاهی موفقیت و کامیابی، رویاپرداز هستند. آنها روشی بهتر را تصور می کنند و برای بهتر کردن آن کار می کنند. مهم تر اینکه آنها وقعی (اعتنایی) بر باورهای منفی و غلط اطرافیان نمی گذارند.

وقتی که به آنها می گویند که چیزی بسیار دشوار یا غیر ممکن است، آنها تنها لبخند می زنند. آنها با اخطارهای از روی ترس دیگران از راه به در نمی شوند. دیگران دروغ نمی گویند. آنها صادقانه بر این باور هستند که کارها انجام نمی شوند. آنها تفاوت بین واقعیت و باور را نمی دانند. شاید باورهای خود را وقتی ده سال سن داشتید شکل دادید و آنها را تا بزرگسالی با خود حمل کردید. در بسیاری افراد این باورها محدود کننده هستند. اما خبر خوب اینکه این باورها می توانند تغییر کنند. نمی توان شما را برای کامیابی تربیت کرد؛ شما باید برای دریافت آن آغوش خود را بگشایید و این به معنی توسعه آگاهی کامیابی و موفقیت تان است.

به جای اینکه فکر کنید چه چیزی واقع گرایانه است، باید در مورد آنچه می خواهید رویاپردازی کنید. کارهایی همچون رانندگی در محله پولدارها، خواندن بروشورهای تعطیلات و مطالعه مجله های تجملاتی همگی پنجره ذهن شما را برای دیدن دنیا گسترده می کنند و کمک می کنند تا آگاهی کامیابانه خود را رشد دهید.

وقتی که آگاهی کامیابانه خود را گسترش دادید، ذهن نیمه هوشیارتان برای تحقق این رویاها دست به کار می شود، اعتماد، بلندپروازی و محرک خلق می کند. باورهایتان تغییر می کنند و جذب کامیابی و موفقیت بیشتر در زندگی را آغاز می کنید. اما همه اینها با ذهنیت تان شروع می شوند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «ایجاد ذهنیت موفقیت چگونه است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا یادداشت رندی گیج، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. مقاله بسیار مفیدی بود و لازم است در این دوران که افکار منفی بیداد میکند مطالب اینچنینی زیاد مطالعه شود امیدوارم در ادامه راه موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا