زردچوبه، حافظه و روحیه را تقویت می‌کند

اگر غذاهای هندی را دوست ندارید، بهتر است تجدیدنظر کنید. به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، محققان دریافته‌اند ترکیب موجود در زردچوبه به بهبود روحیه و حافظه در افراد سالمند کمک می‌کند. زردچوبه فواید فراوانی دارد. مثلاً به درمان سرطان لوزالمعده و همچنین درمان سکته و بیماری آلزایمر کمک می‌کند.

ترکیبی به نام کورکومین، زردچوبه را به ادویه‌ای خاص تبدیل کرده است. مطالعات نشان می‌دهند کورکومین یک آنتی اکسیدان است. یعنی از سلول‌های ما در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. همچنین زردچوبه خواص ضدالتهابی زیادی دارد.

مصرف روزانه دوبار کورکومین موجب بهبود 28 درصدی حافظه می‌شود. شرکت کنندگان در این آزمایش همچنین بهبودی نسبی را در خلق و خوی خود نشان دادند. کورکومین عوارض جانبی اندکی دارد که در این آزمایش می‌توان به چهار مورد درد شکمی و دیگر علائم گوارشی اشاره کرد. یک نفر نیز بطور موقت گرما و فشار را در قفسه سینه خود احساس کرد. هدف تحقیق این است که نشان دهند کدام فاکتورها مانند سن، درجه مشکلات ادراکی و حضور ژن‌های مربوط به بیماری آلزایمر می‌توانند روی تاثیر کورکومین بر روحیه و حافظه موثر باشند.

منابع

  1. Neuroscience News
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا