در هنگام سکته چه باید کرد؟

تبلیغات

بیشتر افراد زمانی دچار حملات قلبی می شوند که تنها هستند، بدون هیچ کمکی. فردی که دچار حمله شده احساس از حال رفتگی می کند و تا از دست دادن هوشیاری اش تنها 10 ثانیه فاصله دارد. در زمان حمله قلبی بیمار نباید بترسد و باید به سرفه کردن به صورت پی در پی و محکم اقدام کنند. سرفه ها باید عمیق و طولانی باشند مثل زمانی که می خواهید خلط را از ته سینه خود خارج کنید.

نفس عمیق و سرفه باید پی در پی تکرار شوند، هر دو ثانیه یکبار بدون توقف، تا هنگامی که کمک برسد یا قلب شما مجدداً بطور نرمال بزند. نفس عمیق باعث ورود اکسیژن به داخل ریه ها می شود و سرفه به قلب فرد فشار وارد می کند و سبب چرخش خون می شود. این فشار باعث برگشت ریتم نرمال قلبی شده و به این وسیله فردی که دچار حمله شده می تواند خود را به بیمارستان برساند.

امروزه به علت تغییر در روش زندگی ما، حملات قلبی بین تمامی سنین مشاهده می شود، هنگام بروز سکته قلبی در درجه اول باید خونسردی خود را حفظ کرده، از انجام هر گونه فعالیت خودداری کرد، قرص یا کپسول زیر زبانی را زیر زبان قرار داده و تا 5 دقیقه صبر می کنیم. اگر درد رفع نشده مجدداً از قرص زیر زبانی استفاده می کنیم و در صورتی که پس از 5 دقیقه دیگر باز هم درد ساکت نشد، به اولین مرکز درمانی مراجعه می کنیم.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «در هنگام سکته چه باید کرد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

تبلیغات
خرید انواع کفش مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل از های یو شاپ
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا