خفاش ها کلید حیات ابدی را در اختیار دارند

احتمالاً خفاش ها به دلیل توانایی شان برای خواب زمستانی و قابلیت مبارزه با عفونت ها، کلید حیات ابدی را در خود دارند. گروهی از پژوهشگران دانشگاه مریلند متوجه شده اند اگر انسان ها بتوانند خود را با محیط هماهنگ کنند، احتمالاً می توانند تا 240 سال عمر کنند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، در این پژوهش 4 گونه خفاش شناسایی شده که دارای ویژگی های طول عمر بسیار طولانی هستند که به آنها کمک می کند حداقل 4 برابر خفاش های دیگر زندگی کنند. خفاش های نعل اسبی، خفاش های گوش دراز و خفاش های خون آشام معمولی در کنار خفاش گوش موشی می توانند 4 برابر پستاندارانی در اندازه های مشابه زنده بمانند.

دانشمندان با مطالعه ویژگی های تکاملی بیشتر گونه های مختلف خفاش ها، متوجه شدند گونه هایی که مدت زمان بیشتری در خواب زمستانی به سر می برند یا توانایی شان برای تبدیل انرژی بیشتر است، تا 8 برابر عمر طولانی تری دارند. در حیوانات طول عمر با اندازه حیوان مرتبط است. هرچه حیوان بزرگتر باشد، طول عمر او بیشتر خواهد بود. یک فیل آفریقایی می تواند 70 سال عمر کند، حال آنکه عمر موش خانگی معمولی یک تا سه سال است. اما طول عمر خفاش با توجه به اندازه کوچک آن دانشمندان را شگفت زده کرده است.

بعضی خفاش ها می توانند 40 سال زننده بمانند که 8 برابر پستاندارانی با اندازه مشابه است. پروفسور جرالد ویلکینسون (Gerald Wilkinson) در دانشگاه مریلند و مولف ارشد تحقیق مذکور می گوید: «اگر قرار باشد طول عمر انسان مانند خفاش باشد، با در نظر گرفتن اندازه انسان، ما می توانیم تا 240 سالگی عمر کنیم!» این محققان ویژگی های مرتبط با طول عمر خفاش را بررسی کردند که عبارتند از اندازه بدن، غار محل زندگی، خواب و تمایز بین حیوانات نر و ماده.

ویلکینسون در این باره می گوید: «میان خفاش هایی که مدتی طولانی زندگی می کنند، سه مورد آنها به خواب زمستانی می روند و یک مورد نیز خون آشام است. خفاش خون آشام یک پستاندار عجیب است زیرا دمای بدن آن طی روز افزایش و کاهش می یابد.»

این توانایی به خفاش خون آشام اجازه می دهد در صورت پیدا نکردن وعده غذایی انرژی خود را ذخیره کند. دانشمندان پیش از این متوجه شده بودند توانایی تغییر دمای بدن به بعضی پستانداران کمک می کند با عفونت بهتر مبارزه کنند.

منابع

خبر علمی «خفاش ها کلید حیات ابدی را در اختیار دارند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به DailyMail و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا