همکلاسی سلام 19 اردیبهشت ماه 1394

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام

لطفاً به دو سوال زیر جواب دهید:

  • آیا شما به فکر استخدام هستید و به دنبال شغل می گردید؟
  • آیا آرامش و امنیت در زندگی را در استخدام شدن می بینید؟

اگر جواب شما به هر دو سوال «مثبت» است، ما به نظر شما احترام می گذاریم چون احتمالاً این جواب و این تصمیم نتیجه ی سال ها فکر کردن است و یک شبه به این نتیجه نرسیده اید. با این حال از شما اجازه می خواهیم کمی با هم بیشتر صحبت کنیم.

به نظر ما استخدام شدن به این معناست که شما زمان، انرژی، دانش و تجربه ی خود را برای موفقیت و پیشرفت شخص یا مجموعه ای که تحت کنترل تان نیست خرج می کنید. حالا:

  • آیا این شخص یا مجموعه آینده ی شغلی تان را تضمین می کند؟
  • آیا این شخص یا مجموعه رفاه، امنیت و آسایش تان را تضمین می کند؟

حتماً شنیده و یا دیده اید افرادی را که ماه ها حقوق نگرفته اند یا افرادی که دسته جمعی اخراج شده اند.

بنابراین جواب این گونه سوالات بسیار رک و صریح «نه یا خیر» است.

ما نمی خواهیم طرز فکر شما را تغییر دهیم؛ با آن مقابله کنیم یا شما را ترغیب به انجام کاری نماییم. اما، فکر می کنید این اتفاقات دیگر رخ نمی دهند؟ اتفاق می افتند و با سرعت و شدت بیشتری نسبت به گذشته رخ می دهند.

یادتان هست در گذشته قرارداد شغل ها 30 ساله بود. به 10 سال کاهش یافت. 5 ساله شدند و بعد یکساله. الان هم قراردادهای 6 ماهه و 3 ماهه داریم! این یعنی با گذشت زمان تضمین ها و ضمانت ها آرام آرام سست و بی پشتوانه شدند. خب؛ آینده چگونه خواهد بود؟!

تا به حال فکر کرده اید با اخراج دسته جمعی کارکنان چه کسی ضرر می کند؟ خب؛ تنها و تنها کارگر یا کارمند. چه کسی سود می کند؟ صاحبان آن مجموعه یا کسب و کار.

فکر کرده اید با کاهش حقوق، عدم تمدید قرارداد، افزایش نیروی متخصص و… چه کسی سود و چه کسی ضرر می کند؟ زیاد فکر نکنید، چون در همه این موارد کارگر یا کارمند ضرر و صاحب کسب و کار سود می کند.

ما فکر می کنیم چرا آن زمان، انرژی، دانش و تجربه را برای کسب و کار خودمان خرج نکنیم؟ چرا یک عمر با استرس تمدید شدن یا نشدن قرارداد، افزایش یا کاهش حقوق و… زندگی کنیم؟ و در نهایت گردنی ضخیم تر و پشتی خمیده گردد!

همانطور که ما روی طرز فکر شما، فکر و تحلیل کردیم؛ از شما می خواهیم کمی روی پیشنهاد ما فکر کنید.

اگر مدام به کمبودهایی که در زندگی دارید، فکر می کنید؛ وقت آن است که ذهن تان را به کار بیندازید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا