همکلاسی سلام 17 بهمن 1396

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
لورا وندرکم (Laura Vanderkam) فارغ التحصیل دانشگاه پرینستون، نویسنده، سخنران و کارشناس مدیریت زمان است. او به مطالعه این موضوع که افراد پُر کار و پُر مشغله، چگونه زمان خود را مدیریت می کنند، پرداخته است. برخی از پژوهش های لورا وندرکم در نشریات معتبری همچون وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، نیویورک تایمز (New York Times) و… منتشر شده است.

لورا وندرکم در ابتدای سال 2018، یادداشتی را برای مخاطبان خود منتشر نمود که چگونه سال های پیشرو را با موفقیت بسازند؟ با توجه به نزدیک شدن به سال 1397، شما می توانید ترجمه این یادداشت را مطالعه نمایید.

در سالی که گذشت، یکی از اهداف سه ماهه ­ام، خواندن یک رمان در هفته بود. با اینکه این هدف شخصی به نظر می رسد، به دلیل خاصی آن را در دسته بندی شغل قرار دادم، چون نویسنده ­ها باید قبل از هر چیز خواننده باشند. من قصد دارم داستان ­های بیشتری بنویسم و اعتقاد دارم خواندن داستان­ های بیشتر به درک آنچه در انجام این کار مفید است، کمک می کند. در گذشته با این اعتقاد دست به گریبان بودم زیرا می توانستم زمانی را که صرف خواندن داستان می کنم به نوشتن (داستان یا هر چیز دیگری) اختصاص دهم. اما در حقیقت این فقط یک بهانه بود. بنابراین امسال یک هدف خواندن رسمی در نظر گرفتم تا خودم را به سمت مسیر صحیح هدایت کنم.

این کار جواب داد! من در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۳۰ کتاب، شامل ۵۲ رمان، خواندم و بطور قطع، هنگامی که در پاییز گذشته طرح اولیه داستانی را نوشتم، درک بهتری از نحوه سازماندهی فصل ها داشتم. در طی مراحل بازبینی، می دانستم در کجاها سرعت کم می ­شود و استراتژی هایی برای حل آن داشتم.

زمانی که به هدفم در سال ۲۰۱۸ فکر می­ کنم، این موضوع را سبک و سنگین می کنم. سال ۲۰۱۷ از جهات مختلف سال آرامی بود. اما برخی عادت های خوب را دو برابر کردم: بیشتر خواندن، هر روز دویدن، زیاد نوشتن، پیدا کردن راه های جدید برای دستیابی به خوانندگان بالقوه. تصور می کنم اتفاقات جالبی در سال ۲۰۱۸ رخ دهند، اما این اتفاقات لزوماً به خاطر آنچه در این سال انجام می دهم نخواهند بود. آنچه در افق پیش رو می بینم عمدتاً به خاطر کارهایی که در سال ۲۰۱۷ انجام داده ام، اتفاق می افتند.

در روزهای آغازین سال جدید، روی سالی که پیش رو داریم تمرکز می کنیم. اما سال ۲۰۱۸ فقط یک سال است. شما به احتمال زیاد سال های زیادتری پیش رو دارید: ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و غیره. این به این معنا است که سودمندترین سوالی که از خودتان می پرسید این نیست که سال ۲۰۱۸ چه چیزی به همراه دارد، بلکه این است که چطور می توانید سال ۲۰۱۸ را برای آنچه می خواهید در آینده انجام دهید، به سالی بنیادین تبدیل کنید. چگونه می توانید روی خودتان سرمایه گذاری کنید؟ می توانید در سال ۲۰۱۸ چه کارهایی انجام دهید که با آغاز سال ۲۰۱۹ به چیزهایی که هم اکنون قابل دستیابی نیستند، برسید؟ برای مثال:

  • شاید می خواهید کسب و کاری را آغاز کنید. مشکل: کاملاً درباره وضعیت و موقعیت تان مطمئن نیستید و به درآمد شغل فعلی تان نیاز دارید. چرا تصمیم نمی گیرید سال ۲۰۱۸ را به امتحان کردن ایده های بالقوه و دریافت بازخورد از افراد بازار هدفتان اختصاص بدهید؟ همچنین می توانید هزینه ها را کاهش و پس اندازها را افزایش دهید تا بتوانید یک پشتوانه مالی ایجاد کنید. زمانی که ژانویه ۲۰۱۹ فرا برسد، یک ایده تجاری دارید که از لحاظ بازخورد بازار تست شده است، و مقداری پول نقد که خودتان را وقف آن کنید.
  • یا شاید قصد دارید شغل تان را عوض کنید اما کار جدیدتان نیازمند مجوز، تجربه یا ارتباطات است. در حال حاضر هیچکدام از این موارد را ندارید، اما با گذراندن چند دوره یا امتحان کردن یک حرفه جدید به عنوان یک فعالیت جانبی و دستیابی آگاهانه به پنج شخص جدید در هفته می توانید در جایگاهی قرار بگیرید که در ژانویه ۲۰۱۹ شغل تان را عوض کنید.
  • شاید آرزوهای خلاقانه ای دارید. دوست دارید کتابی که همیشه در ذهن تان بوده است و به آن فکر می کردید بنویسید. یک شبه نمی توانید این کار را انجام بدهید. اما می توانید خودتان را متعهد کنید در بخش اول سال ۲۰۱۸ هفته ای ۲۰۰۰ کلمه بنویسید. در اواخر تابستان یک طرح اولیه خواهید داشت و می توانید بقیه سال را به بازبینی آن پرداخته و در ابتدای سال بعد آن را چاپ کنید.

گام های کوچک به هم می پیوندند. این موضوع حتی در قلمرو تصمیم های معمول مانند کاهش وزن یا رسیدن به فرم ایده آل نیز صدق می کند. تا ماه فوریه نمی توانید ۲۵ پوند وزن کنید. اما از دست دادن آن تا ژانویه ۲۰۱۹ به معنای کاهش نصف یک پوند در هفته است. این کار را می توان با تغییرات شدنی، انجام داد.

شاید فکر کردن به ژانویه ۲۰۱۹ خیلی هیجان انگیز نباشد، زیرا همه دوست دارند روی تغییرات بزرگ در زمان حال تمرکز کنند، اما به عقیده من به خاطر سپردن این نکته می تواند کمک کننده باشد: سال ۲۰۱۸ به هر ترتیبی به پایان می رسد. زمان می گذرد. ممکن است در آن زمان (یکسال بعد) برای آغاز کسب و کارتان آماده باشید یا نه، یا کتابی را برای چاپ آماده کرده باشید یا نه. تفاوت بین این سناریوها در گام های بسیار کوچک که در دوازده ماه آینده مکرراً انجام می شوند، است. آیا آماده خواهید بود؟

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا