خاک ایرلند با ابرمیکروب ها مقابله می کند

پژوهشگران با تحلیل خاک ایرلند متوجه ویژگی های درمانی آن شدند. آنها متوجه شدند خاک ایرلند حاوی رشته ای باکتری است که در برابر چهار ابرمیکروب Superbug مقاوم به آنتی بیوتیک مانند MRSA موثر است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، تا سال 2050 میلادی آنتی بیوتیک مقاوم به ابرمیکروب عامل مرگ 1.3 میلیون نفر در اروپا خواهد بود. به هر حال گروهی از پژوهشگران مستقر در دانشگاه پزشکی سوانسی (Swansea University) باکتری جدید را کشف کرده اند. در این گروه پژوهشگرانی از ولز، برزیل، عراق و شمال ایرلند با یکدیگر همکاری کرده اند.

آنها باکتری جدید را Streptomyces نامگذاری کرده اند که برگرفته از اسم منطقه ای در شمال ایرلند است. خاک این منطقه ویژگی های شفابخش دارد.

پژوهش برای جایگزین کردن آنتی بیوتیک ها و مبارزه با مقاومت باکتری ها سبب شده دانشمندان به دنبال منابع جدیدی باشند.

بطور سنتی مقداری از خاک این منطقه در پارچه ای نخی پیچیده می شد و برای درمان بسیاری از بیماری ها از دندان درد گرفته تا گلودرد و عفونت گردن استفاده می شده است. جالب آنکه تصور می شود انسان های عصر نوسنگی چهار هزار سال پیش در این منطقه زندگی می کردند.

منابع

خبر علمی «خاک ایرلند با ابرمیکروب ها مقابله می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به ScienceDaily و EurekAlert و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا