کشف باکتری خطرناک در ایستگاه بین المللی فضایی

انواع خاصی از باکتری روی زمین وجود دارد که برخی از آنها در بیمارستان ها به وفور یافت می شوند، ولی کمتر کسی انتظار داشته که این باکتری ها در ایستگاه بین المللی فضایی نیز وجود داشته باشند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، دانشمندان با بررسی شرایط این ایستگاه دریافته اند که این باکتری ها در این ایستگاه حضور دارند و با مقایسه آنها با باکتری های موجود در زمین موفق به کشف مشابهت های بسیاری بین باکتری های مرسوم بیمارستانی و آنها شده اند.

در حقیقت باکتری های یاد شده از رشته باکتری هایی هستند که با نام علمی انتروباکتر بوگاندنسیز (Enterobacter Bugandensis) شناخته می شوند و پیش از این روی زمین بیماری های مختلفی را به همراه داشته اند و این موضوع موجب ایجاد نگرانی برای سلامت سرنشینان ایستگاه بین المللی فضایی شده است.

دکتر نیتین سینگ (Nitin Singh) به عنوان یکی از محققان برجسته باکتری ها در این باره می گوید: «بزرگترین نگرانی در این باره را باید مربوط به ماموریت های آینده دانست. البته در حال حاضر این باکتری ها فعال نیستند و برای بدن و سلامتی انسان خطری ندارند، ولی باید آنها را تحت نظر گرفت.»

دانشمندان با توجه به شرایط این باکتری ها معتقدند که شانسی 79 درصدی برای تبدیل شدن این باکتری ها به عوامل بیماری زا وجود خواهد داشت و به همین دلیل نیز باید روشی برای کنترل آنها کشف شود. البته پیش از این باید به صورت دقیق متوجه شد که عواملی مانند جاذبه نزدیک به صفر چه اثری روی این باکتری ها گذاشته است.

منابع

خبر علمی «کشف باکتری خطرناک در ایستگاه بین المللی فضایی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Discover Magazine و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا