80 درصد اسباب بازی ها، باکتری های مضر را در خود جای داده اند

گاهی عروسک دوست داشتنی که همیشه همراه کودک تان است، می تواند سلامتش را به خطر بیندازد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، بررسی هایی که محققان روی عروسک های دوست داشتنی کودکان انجام دادند، نشان داد که این همراه های همیشگی در 80 درصد موارد پناهگاهی برای مضرترین باکتری ها (استافیلوکوکوس) هستند که می توانند موجب مسمومیت غذایی شوند. گزارش ها حتی از آلوده بودن این عروسک ها به مدفوع در بعضی موارد خبر داده اند و از آنجا که والدین بندرت به فکر شستن این عروسک ها می افتند، هر روز به جمع این باکتری ها اضافه می شود.

عروسک ها فقط ابزاری برای بازی کودکان نیستند. بچه های زیر دو سال بیشتر آنها را با دهان شان مزه مزه می کنند و بچه های بزرگتر هم به خاطر در تماس مداوم بودن دست شان با این عروسک های آلوده، ممکن است باکتری هایشان را به بدن خود راه دهند.

محققان می گویند یک پنجم این عروسک ها هرگز به ماشین لباسشویی راه پیدا نمی کنند و 75 درصدشان هم بعد از اینکه کودک را با آلودگی هایشان بیمار کردند، شسته نمی شوند. اگر نمی خواهید فرزندتان قربانی این عروسک های آلوده شود، هر هفته یکبار آنها را در ماشین لباسشویی بیندازید یا با دست آنها را بشویید.

منابع

خبر علمی «80 درصد اسباب بازی ها، باکتری های مضر را در خود جای داده اند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به DailyMail، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا