تمساحی در آب یخ زده زنده ماند

کروکودیل ها 180 میلیون سال است که روی زمین وجود دارند. آنها از زمان دایناسورها باقی مانده اند. این خزندگان عظیم در طول این میلیون ها سال با شرایط عجیب و سخت هماهنگ شده اند و یکی از این سازگاری های عجیب بازدیدکنندگان و کارکنان پارکی باتلاقی در کارولینای شمالی را شگفت زده کرد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این باتلاق امسال کمترین دمای ثبت شده خود را از سر گذراند و بطور کامل یخ زد. ظاهراً تمساح ها بطور غریزی می دانند آب کی یخ می زند و همان لحظه بینی خود را از آب بیرون نگه می دارند و می گذارند آب اطرافشان یخ بزند و آنها را ثابت نگه دارد.

جورج هاوارد، مدیر پارک می گوید: «این نمونه ای از سازگاری آنها با محیط است. آنها برای میلیون ها سال به خاطر همین سازگاری بدون تغییر باقی مانده اند.»

تمساح ها در دمای بسیار پایین به خواب زمستانی می روند. در این حالت متابولیسم و تنفس آنها بسیار پایین می آید و انرژی مصرف نمی کنند. اما با وجود داشتن این اطلاعات هم یک پوزه تمساح بیرون مانده از یخ برای بازدیدکنندگان این پارک بسیار جالب است. هاوارد می گوید: «تمساح انگار در آب حلق آویز شده است. ویدئویی که در صفحه پارک در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده، هزاران بار دیده شده و مردم زیادی ابراز نگرانی کرده اند که تمساح مرده باشد. اما اینطور نیست. کارکنان پارک امیدوارند به محض گرم شدن هوا تمساح از خواب زمستانی بیدار شود.

منابع

خبر علمی «تمساحی در آب یخ زده زنده ماند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به The Charlotte Observer و The dodo و مجله پیام دامپزشکان، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا