پیامدهای تاخیر در شروع تغذیه با شیر مادر بر سلامت نوزادان

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد 60 درصد نوزادان جهان در اولین ساعات تولد با شیر مادر تغذیه نمی شوند. در این بررسی آمده است تقریباً 60 درصد نوزادان جهان در اولین ساعات تولد با شیر مادر تغذیه نمی شوند که این تاخیر آنان را در معرض بیماری و حتی مرگ قرار می دهد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، طبق دستورالعمل فعلی سازمان بهداشت جهانی و صندوق کودکان ملل متحد، نوزادان باید در اولین ساعت تولد از شیر مادر تغذیه شوند.

تغذیه نوزاد با شیر مادر فواید بی شماری برای مادر و نوزاد به همراه دارد. برای مثال خطر سرطان سینه را در خانم ها کاهش می دهد و همچنین به دلیل اینکه سرشار از مواد مغذی و آنتی بادی است در حفظ کودکان در برابر انواع بیماری ها موثر است.

تغذیه با شیر مادر موجب می شود خطر چاقی در کودکان کاهش پیدا کند و علاوه بر این، تماس پوستی مادر با نوزاد شرایطی را فراهم می آورد که نوزاد با میکروب های بدن مادر تماس برقرار کند که این وضعیت به تقویت سیستم ایمنی او کمک می کند.

طبق گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی و یونیسف، تاخیر در شروع تغذیه با شیر مادر، نوزاد را با خطراتی روبرو می کند. پیامدهای ناشی از این تاخیر می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر سالانه زندگی بیش از 800 هزار کودک زیر 5 سال را نجات می دهد که بیشتر آنان کمتر از شش ماه دارند.

منابع

خبر علمی «پیامدهای تاخیر در شروع تغذیه با شیر مادر بر سلامت نوزادان» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به The Guardian، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا