بازسازی حرکات دایناسور 300 میلیون ساله

یک مارمولک عظیم 5 فوتی که 300 میلیون سال قبل در زمین می زیسته به کمک یک روبات دوباره زنده شده است. این موجود که قبل از دایناسورها، خزندگان، پرندگان و پستانداران می زیسته با اسکن های دیجیتال و یک روبات دوباره زنده شده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، محققان معتقدند این تحقیق نشان می دهد موجود باستانی چگونه از اقیانوس گذر کرده و به خشکی رسیده است.

در همین راستا محققان فسیل های یک سمندر بزرگ به نام Orobates Pabsti را با رد پای به جای مانده در فسیل همخوان کردند و با کمک روبات یک شبیه سازی رایانشی انجام دادند تا این جانور یگانه را بهتر درک کنند. حرکات این جانور به گونه ای بود که به راحتی در خشکی سفر می کرده است.

این تحقیق توسط پژوهشگران موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان و دانشگاه هومبولت برلین انجام شده است. آنها روبات مذکور را ساخته اند. همچنین محققان چهار حیوان دوزیست و گونه خزندگان را نیز بررسی کردند و سپس راه رفتن حیوان را شبیه سازی کردند.

منابع

خبر علمی «بازسازی حرکات دایناسور 300 میلیون ساله» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به PBS و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا