بانک جهانی در کجا واقع است؟

بانک بین المللی ترمیم و توسعه (IBRD) که معمولاً به آن بانک جهانی می گویند، نهادی وابسته به سازمان ملل است و برای توسعه و ترمیم کشورهای عضو به وجود آمده است. این بانک در 27 دسامبر 1945 میلادی توسط سازمان ملل تاسیس شده است. در ابتدا 29 کشور عضو آن بودند.

بانک جهانی کار خود را بطور رسمی در ژوئن 1946 میلادی آغاز کرد. مرکز آن در ایالات متحده آمریکا و در واشینگتن واقع است. در حال حاضر 186 کشور در بانک جهانی عضو هستند.

سرمایه این بانک از طریق دریافت حق عضویت از کشورهای عضو تامین می شود. بانک با بکار انداختن سرمایه خود در بازارهای جهانی سرمایه اش را افزایش می دهد.

بانک جهانی در قبال تضمین کافی برای پرداخت، به کشورهایی که برای ترمیم، توسعه و تجارت جهانی به پول نیاز دارند، وام می دهد. این وام ها بلندمدت هستند.

بانک جهانی علاوه بر اعطای وام، کمک های فنی نیز ارائه می کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «بانک جهانی در کجا واقع است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا