بانک جهانی در کجا واقع است؟

تبلیغات

بانک بین المللی ترمیم و توسعه (IBRD) که معمولاً به آن بانک جهانی می گویند، نهادی وابسته به سازمان ملل است و برای توسعه و ترمیم کشورهای عضو به وجود آمده است. این بانک در ۲۷ دسامبر ۱۹۴۵ میلادی توسط سازمان ملل تاسیس شده است. در ابتدا ۲۹ کشور عضو آن بودند.

بانک جهانی کار خود را بطور رسمی در ژوئن ۱۹۴۶ میلادی آغاز کرد. مرکز آن در ایالات متحده آمریکا و در واشینگتن واقع است. در حال حاضر ۱۸۶ کشور در بانک جهانی عضو هستند.

سرمایه این بانک از طریق دریافت حق عضویت از کشورهای عضو تامین می شود. بانک با بکار انداختن سرمایه خود در بازارهای جهانی سرمایه اش را افزایش می دهد.

بانک جهانی در قبال تضمین کافی برای پرداخت، به کشورهایی که برای ترمیم، توسعه و تجارت جهانی به پول نیاز دارند، وام می دهد. این وام ها بلندمدت هستند.

تبلیغات
دانلود قانونی فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد

بانک جهانی علاوه بر اعطای وام، کمک های فنی نیز ارائه می کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «بانک جهانی در کجا واقع است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا