معرفی و دانلود کتاب بازارها و نهادهای مالی

بازارهای مالی جریان انتقال وجوه را از اشخاص حقیقی و حقوقی به شرکت ها، دولت ها و سایر اشخاص تسهیل می نمایند. نهادهای مالی نقش مهمی را در بازارهای مالی به عهده دارند. این نهادها به عنوان واسطه های مالی مسیر جریان وجوه را تعیین می کنند.

کتاب بازارها و نهادهای مالی نقش بازارها و موسسات مالی را در بازار پول و سرمایه که به سرمایه گذاری و شرکت ها کمک می کنند تشریح می نماید. این کتاب چهارچوب مفهومی برای شناخت آن است که چرا بازارها به وجود آمدند و چرا ما به آنها نیاز داریم. انواع بازارهای مالی با تاکید روی اوراق بهادار مورد معامله تشریح می شوند.

امروزه بسیاری از نهادهای مالی انواع خدمات مالی مانند خدمات بانکداری، خدمات اوراق بهادار، خدمات صندوق های مشترک سرمایه گذاری و خدمات بیمه ای را ارائه می دهند. اگرچه خدمات ارائه شده توسط این نهادها گاهی تا حدودی همپوشانی دارند اما خدمات عرضه شده کاملاً متفاوت است. موضوع خدمات مالی در این کتاب نَه بر حسب نوع نهادها بلکه بر حسب نوع خدمات سازماندهی شده است.

کتاب بازارها و نهادهای مالی از روی کتاب Financial Institutions and Markets نوشته جف مادورا چاپ هفتم سال 2006، توسط دکتر ابراهیم عباسی و علی آدوسی ترجمه شده است. البته کتاب انگلیسی دارای 25 فصل می باشد که کتاب حاضر 8 فصل اول آن را ترجمه نموده و برای انطباق با شرایط ایران در انتهای هر فصل پیوستی از وضعیت بازار سرمایه و پول ایران نیز آمده است.

مطالعه این کتاب برای اشخاص و مراجع زیر توصیه می شود:

  1. دانشجویان دوره های کارشناسی به ویژه کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی و اقتصاد.
  2. مدیران و کارشناسان مالی و سرمایه گذاری انواع نهادها مانند بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، بیمه ها و صندوق های مشترک سرمایه گذاری، شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های کارگزاری، شرکت های تامین سرمایه و صندوق های بازنشستگی.
  3. کارشناسان سازمان خصوصی سازی، شرکت بورس و سازمان اوراق بهادار، شرکت فرابورس و تحلیلگران بازارهای مالی.

درباره نویسنده – جف مادورا (Jeff Madura) – باید گفت که ایشان استاد مالی دانشگاه آتلانتیک فلوریدا است. وی مولف چند کتاب از جمله مدیریت مالی بین المللی می باشد و جوایزی در زمینه آموزش و پژوهش در امور مالی و بانکداری دریافت کرده است. او مشاور بانک های تجاری، شرکت های اوراق بهادار و سایر شرکت ها بوده و مدیر تعدادی از انجمن های مالی و از جمله رئیس انجمن مالی Southern است.

برای مطالعه کتاب بازارها و نهادهای مالی که توسط مدیریت آموزش شرکت بورس و اوراق بهادار تهران منتشر شده است، شما می توانید آن را همین الان دانلود نمایید.

الان دانلود کنید

منابع

دانلود علمی و آموزشی «کتاب بازارها و نهادهای مالی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش و گردآوری هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. این کتاب تالیف و گردآوری جف مادورا و ترجمه دکتر ابراهیم عباسی و علی آدوسی از شرکت بورس و اوراق بهادار تهران می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا