اولین بازی های گلادیاتورها در کجا برگزار شد؟

اولین بازی های گلادیاتورها در بازار دام رومی ها در 264 قبل از میلاد در مراسم تدفین اشراف برگزار می شد. در کولوزیم (Coliseum) یا آمفی تئاتر شهر روم، حیوانات وحشی در صبح و گلادیاتورها در بعد از ظهر با هم مبارزه می کردند. این نبردهای بی رحمانه ابزاری برای تقویت روحیه شهروندان رومی در قبال مشاهده خونریزی بشری توجیه می شد، در نتیجه آنان می توانستند جنگ را بهتر تحمل کنند.

گلادیاتور مبارزی تعلیم دیده بود که نبردهای خونین را برای سرگرم کردن رومیان باستان انجام می داد. گلادیاتورهایی که مبارزه می کردند از سلاح های مختلفی همچون سپر و شمشیر، تور و نیزه یا چنگک سه شاخه استفاده می کردند. این مبارزین عمدتاً تا زمانی که یکی از آنان کشته می شد به نبرد خود ادامه می دادند، اما اگر تماشاگران دستمال شان را تکان می دادند زندگی بازنده نیز می توانست بخشیده شود.

بیشتر گلادیاتورها زندانیان جنگی یا مجرمین بودند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «اولین بازی های گلادیاتورها در کجا برگزار شد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا