چه زمانی دچار حمله قلبی می شویم؟

تبلیغات

دو سرخرگ که شریان های اکلیلی (Coronary Arteries) نامیده می شوند، عضلات قلب را از خون اشباع می کنند. خون، غذا و اکسیژن را به عضلات قلب رسانده و انرژی لازم برای تپش بی وقفه ی آن را فراهم می سازد.

حمله قلبی بطور معمول بر اثر انسداد شریان های اکلیلی رخ می دهد و معنای آن، این است که یکی از این سرخرگ ها بسته شده و خون لازم به قسمتی از عضله ی قلب نمی رسد. به این ترتیب، مرگ این قسمت از عضله آغاز می شود.

وقتی یکی از شریان های اکلیلی بسته می شود، شریان دیگر کار آن را بر عهده می گیرد. شریان دوم بطور معمول می تواند دست کم مدتی کار خون رسانی را انجام دهد.

فردی را در نظر بگیرید که فعالیتی شَدید داشته، غذایی سنگین خورده یا عصبانی و بر آشفته شده است. بدن این فرد ناگهان به گردش خون بیشتری نیاز پیدا می کند و فشاری که بر قلب می آید، زیاد می شود. وقتی یکی از شریان های اکلیلی بسته شد، عضله ی قلب نمی تواند خود را با این فعالیت شَدید سازگار کند و در اینجا است که حمله قلبی اتفاق می افتد.

تبلیغات
حراج تیشرت مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل در های یو استور

لازم است بدانید که پزشکی نوین امکان بازگشت بسیاری از بیماران حمله قلبی به زندگی عادی را فراهم کرده است.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چه زمانی دچار حمله قلبی می شویم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند 1384 با شابک 3-72-6229-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا