مومیایی چیست؟

مصریان باستان معتقد بودند که پس از مرگ، زندگی دیگری آغاز می شود. آنها عقیده داشتند که شخص مرده در زندگی بعدی به بدنش نیاز دارد و به همین دلیل سعی می کردند تا جسد را به صورت «مومیایی» سالم نگه دارند.

آنها برای مومیایی کردن ابتدا با استفاده از نمک هایی تمام رطوبت بدن را می گرفتند. بعضی از اعضا را نیز از بدن خارج کرده و جداگانه نگهداری می کردند. بعد از خشک کردن بدن آن را شستشو داده، به صمغ کاج آغشته کرده و در کتان می پیچیدند. سپس آن را با گچ پوشانده و با ریزه کاری های استادانه بر آن نقاشی می کردند.

مصریان همراه مومیایی تمام دارایی های ارزشمند فرد مرده را نیز دفن می کردند. باستان شناسان، گور پادشاهان و شخصیت های مهم مصر باستان را یافته اند که در آنها تخت سلطنت، تختخواب و اشیاء متعدد دیگری که همه از طلای ناب ساخته شده اند، قرار داده شده بود.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «مومیایی چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب بخوانید و بدانید، ویراستار بی تو ساگال و ترجمه سپیده عندلیب و حسین یاسینی از انتشارات پیکان، منتشر شده در اسفند 1384 با شابک 3-72-6229-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا