ماهی پرنده چیست؟

ماهی های پرنده می توانند بپرند؛ اما نه مانند پرندگان. این ماهی ها ابتدا با سرعتی در حدود 65 کیلومتر بر ساعت در سطح آب شنا می کنند. سپس باله های خود را می گشایند و بالاتر از سطح آب پرواز می کنند.

این ماهی ها در طول پرواز باله های خود را به کمک ماهیچه هایشان باز نگه می دارند. آنها به محض فرود آمدن روی آب، باله هایشان را می بندند و آنها را به حالت اولیه در می آورند.

اکثر ماهی های پرنده در دریاهای مناطق استوایی زندگی می کنند. طول بدن آنها تقریباً 25 سانتیمتر است. طول نوعی ماهی پرنده بزرگ به 45 سانتیمتر می رسد. این نوع از ماهی های پرنده در نزدیکی سواحل کالیفرنیا در آمریکا زندگی می کنند.

ماهی های پرنده می توانند فاصله ای بین 5 تا 45 سانتیمتر را پرواز کنند. گاهی اوقات آنها در خلاف جهت امواج آب پرواز می کنند. در این گونه موارد آنها خود را به امواج می کوبند و برای پرواز، انرژی اضافی بدست می آورند. ماهی های پرنده به هنگام پرواز بسیار زیبا به نظر می رسند. یک ماهی پرنده می تواند به مدت 30 ثانیه پرواز کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «ماهی پرنده چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا