ویژگی های یک کفش رسمی مردانه چیست؟

مدل کفش مردانه و انتخاب آن یکی از دغدغه های آقایان است. زمانی که جلوی ویترین کفش فروشی قرار می گیرند، دو دل می شوند که یک مدل متفاوت با آنچه همیشه انتخاب می کنند، را بردارند یا یک کفشی شبیه آنچه همیشه انتخاب می کنند را بخرند؟ اصلاً کدام مدل مناسب است و اینکه به چه کفشی رسمی می گویند؟

در این مقاله شما می توانید با ویژگی های یک کفش رسمی مردانه آشنا شوید.

1) جزئیات کفش

قانون کلی در پوشاک رسمی این است که هرچه طراحی ساده تر باشد، لباس رسمی تر است. این قانون در مورد کفش ها هم صدق می کند و کفش رسمی چرم مردانه نباید شلوغ و پُر از تزئین و چیزهای اضافی باشد. این جزئیات مربوط به برش و دوخت کفش در قسمت های مختلف هم می شود. به عنوان مثال کفشی که قسمت پنجه آن یکدست باشد، رسمی تر از کفشی است که روی پنجه خود یک دوخت و برش افقی دارد؛ البته این قانون یک استثناء دارد و آن کفش های بروژ است. کفش های بروژ ریشه سنتی دارند و از گذشته تزئینات زیادی روی آنها انجام می شده است، اما جزو رسمی ترین کفش های مردانه هستند.

2) بند کفش

یک اصل اساسی در تعیین رسمی بودن کفش مردانه، بودن یا نبودن بند است. مطالعه تاریخ کفش نشان می دهد بند کفش تقریباً از همان زمانی که بشر تصمیم گرفته پاهایش را بپوشاند وجود داشته است، اما بطور رسمی تاریخ ابداع بند کفش به 3000 سال قبل از میلاد می رسد. واضح است که هدف از ابداع بند کفش قابلیت تنظیم و اندازه کردن کفش روی پا بوده است. بطورکلی اگر کفش چرم بند داشته باشد، رسمی تر از کفشی است که بند ندارد.

3) چرم یا شبه چرم

جنس کفش هم می تواند در میزان رسمی بودن کفش نقش داشته باشد. چرم طبیعی رسمی ترین انتخاب شما است و هرچه کیفیت ساخت بالاتری داشته باشد، رسمی تر است (مثل چرم چند لایه). چرم مصنوعی و کفش های پلاستیکی نیز در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

به جزء این موارد باید موارد دیگری را هم در میزان رسمی بودن کفش ها در نظر بگیرید، مثل فصل، مراسمی که به آن دعوت شده اید و زمان مراسم؛ مثلاً برای مهمانی های شبانه رنگ های تیره تر مناسب است و برای فصل تابستان رنگ های روشن تر توصیه می شوند.

4) رنگ کفش

رنگ کفش هم نقش مهمی در میزان رسمی بودن آن دارد. مشکی رسمی ترین رنگ است که بالاتر از همه رنگ ها قرار می گیرد چون حالتی باکلاس، سطح بالا و مرموز دارد. مشکی نشانه مالکیت و قدرت است. گزینه بعدی قهوه ای است و این قهوه ای هرچه تیره تر باشد، رسمی تر است (همچنین زرشکی و بورگوندی) و فراموش نکنید که قهوه ای روشن حتی از رنگ های دیگر هم غیر رسمی تر است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «ویژگی های یک کفش رسمی مردانه چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، ترجمه، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا