رابطه کاهش وزن با نوشیدن آب

آیا نوشیدن آب سرد، باعث سوزاندن کالری می‌شود؟ در پاسخ باید گفت بله، اما نه خیلی زیاد. در اصل، بدن شما سعی می‌کند آب سرد را به حد دمای درونی خود برساند و این مسئله منجر به سوزاندن مقدار کمی کالری خواهد شد. طبق قوانین فیزیک، زمانی که یک تکه یخ را داخل نوشیدنی ولرم قرار می‌دهید، آن نوشیدنی با استفاده از انرژی سعی می‌کند یخ را آب کند. شبیه این اتفاق در بدن هم رخ می‌دهد.

اثر گرمازایی نوشیدن آب سرد به ازای هر لیوان، چیزی حدود 4 تا 7 کالری است. بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن هستید، به خاطر داشته باشید که سوزاندن میزان کمی کالری هم در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

نوشیدن آب با توجه به نیاز بدن، همیشه لازم و ضروری بوده است. اگر به خوبی آب بدن را تامین کنید این مسئله باعث می‌شود تا حین ورزش انرژی کافی داشته باشید و از سویی، آب بطور غیرمستقیم نیز مانع اضافه وزن یا افزایش وزن‌تان خواهد شد. به عبارتی نوشیدن آب بدون در نظر گرفتن گرمی یا سردی آن پیش از خوردن غذا، کمی باعث اشباع شدن شما شده و باعث می‌شود کالری کمتری مصرف کنید، چرا که چندان احساس گرسنگی نخواهید داشت.

البته نوشیدن چند لیوان آب در روز در شرایطی که طعم و مزه خاصی ندارد، ممکن است عملی خسته کننده به نظر بیاید. یکی از روش‌های زیرکانه برای افزایش میزان مصرف آب بطور روزانه، خوردن آن از طریق غذا است. شما می‌توانید میوه و سبزیجاتی با میزان آب بالا را به فهرست خوراکی‌هایتان بیفزایید. برخی از این میوه‌ها و سبزیجات عبارتند از:

  • خیار با 96 درصد آب،
  • کدو سبز با 95 درصد آب،
  • هندوانه با 92 درصد آب،
  • گریپ فروت با 91 درصد آب.

تفاوتی بین آب معدنی با آب‌های معمولی در کالری‌سوزی و کاهش وزن وجود ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا