نجس ترین چیز در دنیا!

حکایت شده است که پادشاهی، وزیرش را مامور می کند تا برود و نجس ترین چیز در دنیای خاکی را پیدا کند، و در صورتی که آن را بیابد و یا هر کسی که بداند، تمام تاج و تختش را به او بدهد.

وزیر هم عازم سفر می شود و پس از یکسال پرس و جو از افراد مختلف به این نتیجه می رسد که با توجه به حرف ها و صحبت های مردم باید پاسخ «مدفوع آدمیزاد» باشد.

بنابراین عازم دیار خود می شود. در نزدیکی های شهر، چوپانی را می بیند و به خود می گوید بگذار از او هم سوال کنم شاید جواب تازه ای داشته باشد. بعد از صحبت با چوپان، او به وزیر می گوید من جواب را می دانم، اما یک شرط دارد و وزیر نشنیده شرط را می پذیرد. چوپان هم می گوید تو باید مدفوع خود را بخوری. وزیر آن چنان عصبانی می شود که می خواهد چوپان را بکشد، ولی چوپان به او می گوید تو می توانی مرا بکشی، اما مطمئن باش پاسخی که پیدا کرده ای غلط است. تو این کار را بکن اگر جواب قانع کننده ای نشنیدی، مرا بکش.

خلاصه وزیر به خاطر رسیدن به تاج و تخت هم که شده قبول می کند و آن کار را انجام می دهد. سپس چوپان به او می گوید: «کثیف ترین و نجس ترینِ چیزها «طمع» است که تو به خاطرش حاضر شدی آنچه را فکر می کردی نجس ترین است، بخوری!»

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «نجس ترین چیز در دنیا!»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب نیم کیلو باش، ولی خودت باش!، نوشته ی سعید گل محمدی از انتشارات آسیم، منتشر شده در آذر 1391 با شابک 1-531-418-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا