دستکش مناسب برای مبتلایان به اگزما چیست؟

پوست خشک و حساس دستان شما دائماً در معرض خشک شدن بیشتر با موادی مانند صابون ها و مواد شیمیایی هستند؛ بنابراین نخستین قدم برای التیام دستان، محافظت از آنها در حد توان در هر شبانه روز است. برای محافظت در برابر این مواد تحریک کننده، دستکش به پوست شما کمک می کند تا اگزما بهبود یابد. استفاده از دستکش هنگامی که با مصرف یک مرطوب کننده خوب همراه شود، اثر سریع تری در بهبودی علائم اگزما دارد.

برای کسب بهترین نتیجه هنگام شعله ور شدن اگزما، یک مرطوب کننده مناسب بمالید و سپس یک شب با دستکش دست خود را بپوشانید. دستکش ها را صبح بردارید، مجدد مرطوب کننده بمالید و در طول روز دستکش بپوشید. شما بهبودی اگزمای دستان خود را در پایان 24 الی 48 ساعت اول مشاهده می کنید. پوشیدن دستکش نیز به این معنی است که از صابون استفاده نکنید. استفاده از صابون سبب می شود دستان بسیار خشک شوند؛ بنابراین صابون زدن را فراموش کرده، دستکش بپوشید و به دستان خود تسکین دهید.

برای خرید دستکش مناسب اگزما باید به دنبال چه کیفیت هایی بود؟

  1. دستکش نازکی که پوست بتواند تنفس کند و از مواد طبیعی باشد خریداری کنید. شما باید بدانید که عرق اگزما را تشدید می کند. پارچه های گیاهی مانند بامبو، پارچه های نخی و تنسل، پارچه های بسیار خوبی برای دستکش هستند. دستکش های بامبو به پیشگیری از خراش های اگزما کمک می کنند. علاوه بر آن این دستکش ها برای درماتیت تماسی و پسوریازیس نیز مفید هستند. این نوع پارچه ها، سبک و خنک هستند، ولی خاصیت کششی ندارند. این دستکش ها گزینه خوبی برای کودکان مبتلا به اگزما محسوب می شوند. دستکش های تهیه شده از پارچه های تنسل دارای سطحی به مراتب صاف تر از سایر دستکش های نخی هستند. پارچه های تنسل از الیاف ساخته شده از چوب درخت اکالیپتوس تهیه می شود. در ساخت این پارچه از فناوری نانو استفاده شده و به دلیل سلولزی بودن بسیار به الیاف پنبه ای شبیه است. این نوع پارچه دارای سطحی به مراتب صاف تر از سایر پارچه های نخی است. در لباس های پزشکی و دستمال مرطوب بچه ها از این نوع پارچه ها استفاده می شود. دستکش های تهیه شده از پارچه تنسل برای اگزمای بزرگسالان و بچه ها بسیار مناسب هستند.
  2. پارچه های استرچ: اگر دستکش تهیه شده حاوی الاستین یا لاتکس باشد، مدت زمان طولانی تری سالم مانده و شکل مناسب خود را حفظ می کند؛ اما اگر به لاتکس حساسیت دارید از پارچه های استرچ استفاده نکنید و به دنبال دستکش های عاری از لاتکس باشید.

منابع

  1. Itchy Little World
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا