چرا رنگ خالکوبی با شستن نمی‌رود؟

دائمی بودن رنگ خالکوبی ریشه در ذرات رنگدانه جوهر مورد استفاده دارد. خالکوب‌زن از سوزنی مکانیکی استفاده می‌کند تا پوست را سوراخ کند و جوهر مخصوص را به درون درم (لایه دوم پوست) که زیر اپیدرم قرار گرفته است، تزریق کند. از آنجا که این فرآیند شامل صدمه زدن به پوست است، بدن در مقابل آن واکنش نشان می‌دهد. گلبول‌های سفید تلاش می‌کنند ذرات خارجی را جذب کنند و مانع از رسیدن آنها به جریان خون شوند.

اما به دلیل آنکه ذرات جوهر برای خورده شدن بوسیله گلبول‌های سفید بیش از اندازه بزرگ هستند، همانجا باقی می‌مانند و نمی‌توانند از جای خود تکان بخورند. اما با افزایش سن، مشکلاتی برای خالکوبی ایجاد می‌شود.

اگر تزریق بیش از اندازه عمیق انجام شده باشد، به دلیل تکان خوردن رنگدانه‌ها خالکوبی دچار تیرگی می‌شود. اعوجاج خالکوبی به دلیل تغییر شکل بدن و چین خوردگی‌های پوست هم یکی‌دیگر از مشکلات متداول خالکوبی هستند.

در صورتی که شخص دیگر تمایلی به داشتن خالکوبی خود نداشته باشد، امن‌ترین و موثرترین راه برای برداشتن آن استفاده از لیزر است. در این روش، پرتوهای لیزر روی یک رنگ منفرد خالکوبی (که اغلب سیاه است) متمرکز می‌شود. با شکستن ذرات رنگدانه، سرانجام اندازه آنها را بقدری کوچک می‌کنند که برای بلعیده شدن و حمل شدن بوسیله گلبول‌های سفید کفایت می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا