تاثیر مثبت قهوه بر بهبود عملکرد ورزشی

نتیجه یک پژوهش روی 38 شرکت کننده (19 زن و 19 مرد) نشان داده نوشیدن قهوه کافئین دار می تواند سرعت دوچرخه سواری را بهبود بخشد. این مطالعه که اثر قهوه روی عملکرد دوچرخه سواران در یک مسیر 5 کیلومتری را بررسی می کرد، نشان داد که مصرف قهوه تاثیر مثبتی بر رکورد سرعت مردان و زنان دارد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، یافته های این مطالعه نشان می دهد که بدن زنان و مردان به صورت مشابه به قهوه پاسخ می دهد و مصرف آن می تواند یک منبع عالی از کافئین برای بهبود عملکرد ورزشی باشد.

نوشیدن قهوه شرکت کنندگان 12 ساعت پیش از اینکه یکی از سه حالت قهوه با کافئین سه میلی گرم در کیلوگرم، یک دارونما یا هیچ چیز به عنوان شاهد به آنها داده شود، محدود شده بود. در ثبت رکورد دوچرخه سواری پنج کیلومتری، افرادی که قهوه مصرف کرده بودند، به صورت تقریبی در مردان 9 ثانیه و در زنان 6 ثانیه سریع تر از کسانی که دارونما دریافت کرده بودند، به خط پایان رسیدند. هیچ تفاوت عملکردی بین دارونما و شاهد مشاهده نشد.

منابع

خبر علمی «تاثیر مثبت قهوه بر بهبود عملکرد ورزشی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به EurekAlert و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا