آزمون کوکولوژی نوشته شده روی ستاره ها

آزمون نوشته شده روی ستاره ها یک بازی کوکولوژی است که توسط پروفسور ایسامو ساتیو طراحی شده است. این بازی طبق اصول روانشناسی کمک می کند، هر فردی بتواند به راحتی دنیای ذهن را مطالعه کند. در بازی کوکولوژی شما بر مبنای موقعیتی که در آن قرار گرفته اید باید به سوالات خاصی که نمادین هستند، پاسخ دهید. پاسخ های شما نشان دهنده حالت ذهنی شما نسبت به مسئله ای است که با آن درگیر هستید.

پس قلم و کاغذ بر دارید و لطفاً قبل از مطالعه متن آزمون و پاسخ دادن به آن توجه داشته باشید:

  1. در آرامش سوالات را بخوانید و اولین پاسخی را که به ذهن تان می رسد، بگویید و برای پاسخ دادن مدت زیادی صبر نکنید. بدانید که هیچ پاسخ درست یا اشتباهی در این گونه آزمون ها وجود ندارد.
  2. با خودتان صادق باشید. این آزمون بیشتر شبیه به یک بازی است. پس با پاسخ های صادقانه، اجازه بدهید واقعیت های درون تان آشکار شوند.
  3. سعی نکنید پاسخ درست را حدس بزنید، این کاری است که بسیاری از افراد انجام می دهند تا در پایان آزمون به دیگران بگویند: «دیدید؟ من درست می گفتم!»

متن آزمون

وقتی در شب، سر بلند می کنیم و به آسمان پُر ستاره خیره می شویم، اغلب احساس غرق شدن در فضای بی نهایت به ما دست می دهد. با وجود آگاهی از فاصله زیاد ستارگان با ما، آنها چشمک زنان در دل شب همچون پیام آوران دوستی و نوید دهندگان رویاها جلوه می کنند. زمان می گذرد و همچنان که محو تماشای ستاره ها هستید:

  1. سه ستاره با اندازه های متفاوت بکشید.
  2. سپس یک دنباله روی یکی از ستاره ها (فقط یکی) بکشید.

نتیجه گیری

حالا پاسخ خود را با بررسی های زیر مقایسه کنید:

ستاره ها تصویر درخشان برآورده شدن آرزوهایتان را با احساسی از عدم دستیابی به آنها در می آمیزند. ستاره ها وضعیت حال را معلوم می کنند و اشاره ای به آینده دارند. تصاویری که کشیدید آشکار کننده وضعیت شغلی تان به صورت کلی و مسیر شغلی تان بطور خاص است.

1) بزرگترین ستاره ای که کشیدید نشان دهنده مزایا و معایب شغل فعلی شما است. اگر تفاوت در اندازه این ستاره با دو ستاره دیگر چشمگیر نیست، معلوم است نسبت به شغل فعلی تان بی علاقه هستید و اگر فرصتی پیش آید مشتاق به تغییر شغل هستید. از طرف دیگر اگر ستاره شغل تان خیلی بزرگتر از دو تای دیگر است، نشان می دهد که شما به مسیری که انتخاب کرده اید علاقه مند و پایبند هستید. اما مواظب باشید خیلی غرق کار نشوید زیرا اعتیاد به کار، فرصت تفریح کردن و لذت بردن از زندگی را از شما می گیرد.

2) در طول تاریخ، ستاره های دنباله دار، نشان دهنده مصیبت و دگرگونی های فاجعه آمیز بوده اند. ستاره ای که روی آن دنباله کشیدید، نشان دهنده قریب الوقوع بودن خطر است. اگر دنباله، روی ستاره های کوچکتر است، واقعاً شانس آورده اید، زیرا چرخ گردون فعلاً شما را از گزند بلا مصون داشته است. اما اگر دنباله روی بزرگترین ستاره است، شاید زمان آن رسیده که در سوابق شغلی خود مطالعه کنید و مطابق روز رفتار نمایید.

منابع

آزمون روانشناسی «کوکولوژی نوشته شده روی ستاره ها»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب کوکولوژی، نوشته ی تاداهیکو ناگائو و ایسامو سایتو و ترجمه چکاد سرامی و شاهین دهقان از انتشارات ترفند، منتشر شده در 1388 با شابک 2-84-7332-964-978 به عنوان منبع اصلی مورد استفاده گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا